Налагоджуємо стосунки з вітчимом

Налагоджуємо стосунки з вітчимом
Налагоджуємо стосунки з вітчимом

«Погляд часу» №8-2019

Допомагати будувати стосунки повинні всі члени родини.

Якщо після розлучення батьків дитина залишилася жити з мамою, їй буде важко прийняти те, що інший чоловік стане частиною їхньої сім’ї, і порозумітися з ним вийде не одразу. Стосунки дорослих малюк може сприйняти як зраду. Він боїться, що тепер мама буде приділяти йому менше уваги, тому влаштовує істерики та скандали, вимагає підвищеної уваги, або ж замикається у собі.

На маму лягає найбільша відповідальність. Вона стає посередником між дитиною і чоловіком. Перш за все, вона повинна приготувати дитя до появи нового члена родини. Важливо, щоб малюк розумів, наскільки цей чоловік є важливим для його мами, чому вона хоче, щоб вони жили разом і були дружньою сім’єю. Мати не повинна ображати і обмежувати у чомусь сина чи дочку, щоб ті сподобалися вітчиму.

Крім того, жінка має переконатись у тому, що новий обранець також здатен прийняти чужу дитину. Поведінка чоловіка дозволить зрозуміти, наскільки доброзичливий і впевнений у собі її обранець. Одна з основних помилок, якої припускаються вітчими – намагаються налагодити стосунки із нерідними дітьми шляхом підкупу. Хоча такі дії і приносять результат, ставлення сина чи доньки до чоловіка це не змінить. Дитина навіть може почати маніпулювати дорослими. Добре, якщо чоловік ненав’язливо бере ініціативу спілкування з дитиною у свої руки, але не підлещується, а залишається самим собою.

Будьте терплячими, не змушуйте малюка називати вітчима татом, а чоловіку дайте час звикнути до свого статусу. Стати дружньою сім’єю допоможуть спільні емоції та захоплення, тому влаштовуйте разом пікніки, подорожуйте,  ходіть на риболовлю чи відвідуйте парк розваг.

Вітчим та донька. Труднощі частіше виникають у підлітковому віці. Дівчатка у 10-15 років на появу в родині нового чоловіка здатні реагувати досить різко, оскільки бояться втратити увагу матусі. Неадекватна поведінка зазвичай обумовлена надлишком незрозумілих емоцій, яких у підлітковому віці й так забагато.

Вітчим та син. У цьому випадку вік дитини також відіграє важливу роль. Порозумітись із малюком значно легше, ніж увійти у довіру до підлітка. Буде великим плюсом, якщо у чоловіка та сина є спільні інтереси. Проводячи більше часу разом, вони швидше стануть друзями. Єдиний правильний вихід – це спробувати мирно вирішити конфлікт. Сядьте усі разом за стіл переговорів та спробуйте знайти компроміс.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *