Намагалися врятувати поранених захисників із Маріуполя та загинули

Екіпаж вертольота Мі-8 намагався евакуювати з оточеного Маріуполя Донецької області тяжкопоранених захисників міста. Проте вже коли поранених завантажили і вертоліт піднявся, його збили російські окупанти.

Серед загиблих – три члени екіпажу: 34-річний пілот, майор Юрій Тимусь, 24-річний льотчик-штурман, лейтенант Денис Бадіка та 26-річний бортмеханік, старший лейтенант Іван Ваховський.

Пілот вертольота Мі-8 майор Юрій Тимусь
Пілот вертольота Мі-8 майор Юрій Тимусь

У Юрія Тимуся залишилася родина – дружина Ольга та троє дітей.

«Він боровся до кінця, хотів усіх врятувати, але, на превеликий жаль, загинув сам. Немає слів описати весь біль і відчай від нашої втрати! Ми втратили люблячого, гарного, доброго, милого, мужнього, вірного найкращого у світі чоловіка і тата двох синочків і нашої маленької доньки. Ти – наш Герой, наш Захисник! Це велика втрата для України як професіонала своєї справи!» – написала на своїй сторінці у Facebook його дружина Ольга.

Юрій родом із Львівської області. Він виріс і жив у невеликому селі неподалік міста Броди. Тут одружився, тут же народилися його діти.

Як розповіла знайома сім’ї, раніше Юрій брав участь у миротворчих місіях.

«Він був дуже добрим батьком для своїх синів. Я пам’ятаю, що коли він був не на службі, то обов’язково приходив за ними до садка. Вихователі завжди могли до нього звернутися. Якщо потрібно було допомогти щось привезти, допомогти з ремонтом, то, незважаючи на свою зайнятість, він відгукувався», – каже знайома.

Юрій також виконував завдання під час ООС на Донбасі.

Мріяв побачити океан

Іван Ваховський родом із міста Броди Львівської області, йому було лише 26 років. Він, так само як і Юрій, брав участь у миротворчих місіях, повернувся звідти буквально рік тому.

Старший лейтенант Іван Ваховський
Старший лейтенант Іван Ваховський

«Він був дуже веселий, привітний і дуже обдарований молодий чоловік. Іван грав на гітарі, співав, малював. Сам він із багатодітної сім’ї, у них четверо дітей», – розповіла мама його друга Любов.

Іван дуже любив робити друзям сюрпризи. Любов згадує, що її власний син одружився, коли в Україні був суворий карантин, навіть прийти до РАГСу не можна було, все було закрито.

«Тоді ми запросили співробітника РАЦСУ, щоб діти розписалися. А Іван влаштував сюрприз – увімкнув відео, став звучати вальс Мендельсона. Усе це було дуже несподівано та приємно для нас усіх».

Іван мав дівчину Ярину, вони збиралися одружитися. Хлопець уже купив будинок, машину, хотів завести сім’ю.

«Мій хлопчик, мій ангел, серце, яке любило всіх… Він мріяв поїхати до океану і робити дошки для серфінгу. Був неймовірним сином. Як важко писати був. Я чекаю, що відчиняться двері і в будинок зайде мій усміхнений Іван», – написала його мати Галина.

Його дівчина теж писала, що Іван мріяв про океан.

«Іван любив океан, він мріяв побачити величезну акулу в океані. Знай, коханий, колись я буду там за нас двох… Москалі, будьте прокляті, с***, ви забрали у мене все, що мені потрібно було, і вас будуть ненавидіти я, мої рідні, друзі, всі мої спадкоємці, ми проклинатимемо вас століттями», – написала Ярина.

Третій член екіпажу Денис Бадіка з Вінниці

Льотчик-штурман лейтенант Денис Бадіка
Льотчик-штурман лейтенант Денис Бадіка

Ще одному члену екіпажу Денису Бадіку було лише 24 роки, він родом із Вінниці.

Марина Петік

«Погляд часу» №19-05.05.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *