Напад стенокардії

Напад стенокардії

Напад стенокардії супроводжується болем у ділянці серця, який виникає при фізичному навантаженні й може віддавати у ліву руку, плече, шию.

Напади стенокардії зазвичай бувають при фізичному навантаженні. І вже за 10-15 хв. відпочинку минають. Часто, заспокоївшись, людина незважає на ці симптоми. Проте лікарі радять не залишати їх без уваги, адже стенокардія – прояв ішемічної хвороби серця. І згодом може призвести до інфаркту.

Що таке стенокардія?

Стенокардія – це не окрема хвороба, а симптом, один із проявів ішемічної хвороби серця. Це нападоподібний біль у грудях або за грудиною, який зазвичай виникає при фізичному навантаженні. Чому так стається? Серцю для роботи потрібні кров і кисень. Якщо воно цього не отримує – відповідає болем. Це і є стенокардія. Після відпочинку чи прийому нітрогліцерину біль минає. У деяких випадках напад стенокардії може відчуватись і у спокої. Тоді це вже важка форма ішемічної хвороби серця.

Чому серцю не вистачає крові та кисню?

Через те, що у судинах утворюються бляшки. Вони сповільнюють рух крові та кисню до серця. Судина звужується і при фізичному навантаженні, швидкій ходьбі чи підйомі сходами неспроможна швидко перекачати кров до серця. Коли людина відпочиває, серцю стає достатньо крові, яка надходить через звужену судину. Тобто, бляшки у судинах – основна причина стенокардії.

Головна ознака стенокардії – біль?

Для стенокардії характерний нападоподібний біль за грудиною. Він може віддавати у ліву руку, плече, щелепу, шию, може супроводжуватися порушенням дихання, відчуттям тривоги, депресії, різкої фізичної слабкості, страху смерті.

Чим небезпечна стенокардія, якщо її не лікувати, а просто зменшити фізичні навантаження?

Судинна бляшка може стати причиною інфаркту. Крім того, якщо стенокардію не лікувати, хвороба прогресуватиме, і біль людина відчуватиме вже й без фізичного навантаження.

Що сприяє виникненню стенокардії?

Генетична схильність до серцево-судинних захворювань, екологія, часті стреси. Один з основних факторів ризику – артеріальна гіпертензія. Також серед факторів ризику – куріння, ожиріння, гіподинамія, цукровий діабет, підвищений рівень холестерину.

Що слід робити для профілактики?

Відмовитися від шкідливих звичок, тримати вагу у нормі, більше рухатися, лікувати гіпертонію та цукровий діабет. Особливо слід бути уважними тим, хто має генетичну схильність до серцево-судинних захворювань. Також варто контролювати рівень холестерину у крові та його шкідливих фракцій і приймати відповідні препарати, якщо він вищий від норми. Харчування теж має значення, слід вживати менше калорійних продуктів та легкозасвоюваних вуглеводів. А ось кава чи шоколад не впливають на виникнення стенокардії.

Які методи лікування застосовуються?

Якщо прояви стенокардії почались у поважному віці, призначаються медикаменти й обмеження фізичного навантаження. Однак якщо людина фізично активна, то лише медикаментозного лікування недостатньо, потрібна коронарографія. Залежно від розміру бляшки й призначається лікування: якщо вона перекриває менше 50 % достатньо приймати відповідні препарати, якщо більше – слід усувати бляшку (стентування чи шунтування).

Чи допоміжними будуть фітопрепарати, заспокійливі трави?

Звісно, фітотерапія має право на життя. Проте при серцево-судинних захворюваннях краще не експериментувати, а звернутися до лікаря. А вже він дасть індивідуальні поради – залежно від стану хворого, результатів обстеження й аналізів. Заспокійливі чаї не нашкодять, але причин стенокардії вони не усунуть.

 «Погляд часу№ 7-13.02.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *