Народні свята та прикмети січня

Колядники

2 січня – День святого Гната. У цей день не можна: купувати взуття, позичати гроші, співати після заходу пісні, заколювати на собі шпильки.

3 січня – Петрів день. Не можна: піднімати із землі те, що загубила інша людина, клястися і давати обіцянки, підслуховувати й підглядати.

5 січня – Федул Зимовий. На Федула три жмені житнього борошна замішували на святій воді і пекли коржик щастя, а ще загадували бажання і вірили, що воно обов’язково здійсниться.

6 січня – Різдвяний святвечір. Багато снігу і глибоко промерзла земля – до урожаю хліба. Якщо сніг розтанув або нещільно покрив землю – до урожаю гречки. Багато зірок на небі – до урожаю ягід.

7 січня – Різдво Христове. Багато снігу – до врожайного року. Якщо у цей день молодик, то рік буде неврожайним.

8 січня – Собор Пресвятої Богородиці. У цей день радять викинути увесь тріснутий посуд у будинку, щоб усі проблеми і негаразди того року залишилися у минулому.

10 січня – Домочадців день, Різдвяний м’ясоїд. У цей день збиралися всією родиною і спільно робили домашню роботу, щоб сім’я була міцна.

13 січня – Василів вечір, Меланія. Якщо ввечері вітер із півдня подує, то рік буде спекотним і благополучним. Ясна зоряна ніч – увесь рік люди будуть здорові.

14 січня – Василів день, Старий Новий рік, Щедра кутя. Тепла погода – до врожаю жита.

16 січня – Гордія і Малахія, Гордіїв день. Місяць у колі чи у хресті – до сильного морозу.

18 січня – Водохресний святвечір, Голодна кутя. Сни, побачені у цей день, віщі. У Водохресний святвечір не можна плакати, інакше увесь час будете сльози лити.

Зірок на небі не видно – гриби вродять. Багато інею на деревах – рік буде урожайним. Якщо у цей день заметіль, то і на Масницю буде заметіль.

19 січня – Хрещення Господнє, Богоявлення. У того, хто свататиме на Водохреще, сімейне життя буде щасливе.

Хто першим на Водохреще з колодязя чи ополонки візьме воду, той протягом року хворіти не буде.

22 січня – Пилипів день. День ясний – літо буде врожайним. Птахи на верхівках дерев сидять – до холоднечі, на снігу – до тепла.

25 січня – Тетянин день, День Студента. Сніг на Тетяну – до дощового літа. Рано сонце з’явилося на небі – до раннього прильоту птахів.

30 січня – Антон-перезимник, Антонина-половина. Тепла погода – до ранньої весни. Ясний і тихий день – до морозу.

 

Несприятливі дні у січні: 5, 9, 10, 14, 17.   

«Погляд часу» №1-2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *