Народні засоби лікування опіків

Народні засоби лікування опіків
Народні засоби лікування опіків

«Погляд часу» №25-2019

Майже кожна людина переживає опік у якийсь момент свого життя, зокрема термічний, хімічний або сонячний. Часто незначні опіки можна лікувати за допомогою домашніх засобів. В інших випадках потрібна негайна медична допомога.

Календула лікарська (нігтики). Використовують пелюстки з яких готують водний настій: 2 ст. л. свіжих або 1 ст. л. сухих пелюсток заливають 1 скл. окропу, настоюють 30 хв., проціджують. Використовують для примочок і промивання опікової поверхні. Цей засіб запобігає утворенню рубців при загоєнні опіків.

Календула лікарська
Календула лікарська

Лопух великий. Гарний знеболювальний та протизапальний засіб. Попередньо вимите і звільнене від крапельок води свіже листя блискучою стороною прикладають на опікову поверхню. У першу добу змінюють кожні 2 год.

Лопух великий
Лопух великий

Перстач прямостоячий (калган). Застосовують для вологих пов’язок, обмивань і примочок при опіках. Для лікування застосовують кореневище, з якого готують відвар: 3 ст. л. подрібнених кореневищ заливають 1/2 л води, протягом 30 хв. відварюють на повільному вогні і настоюють 4 год., проціджують.

Перстач прямостоячий
Перстач прямостоячий

Алое вера. Ця рослина показала перспективи у лікуванні опіків. Його компоненти володіють протизапальними властивостями, сприяють загоєнню ран і перешкоджають росту бактерій.

Алое вера
Алое вера

Деякі народні способи лікування опіків можуть завдати шкоди, тому не варто використовувати для цих цілей:

• олії. Вони утримують тепло, тим самим посилюючи опік;
• сирі яйця. Немає доказів того, що сире яйце допомагає при опіках. Навпаки, це може спровокувати інфікування опікової поверхні;
• лід може завдати більше шкоди, ніж користі, і ще більше подразнювати спалену шкіру;
• зубна паста. Деякі люди вважають, що використання зубної пасти у місці локалізації опіку може допомогти впоратися з проблемою. Фактично ж нестерильна зубна паста може обумовлювати поширення бактерій у місці ураження.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *