Народні засоби проти комах

Із проблемою надокучливих кліщів, комарів та бліх на обійсті зіштовхується кожен, адже вони чатують повсюди у весняно-літній період.

Народні засоби проти комах

Укуси цих комах можуть бути дуже небезпечні, спровокувати алергічні реакції, бактеріальні та інфекційні захворювання. Є низка хімічних репелентів, які відлякують цих паразитів. Проте можна застосувати й народні методи, які також знижують ризик появи кліщів, комарів та бліх на території, прилеглій до будинку.

Пижмо – ефективний рослинний пестицид, який рятує насадження від грибкових захворювань, а ще – його камфорний запах відлякує кліщів.

Лаванда теж має специфічний запах та містить ефірну олію, яка дратує надокучливих комах.

Розмарин відлякує кліщів, комарів і бліх. Цю рослину слід висаджувати на сонячній ділянці або в горщиках. Інший варіант – розкидати стебла розмарину по подвір’ю.

Часник також відлякує шкідників. Можна подрібнити зубці й розкидати на прибудинковій території.

Хризантема. Завдяки цинарину, який міститься у цій рослині, вона токсична для комарів, бліх та кліщів. Користь від квітки подвійна: і краса, і захист від надокучливих комах. Аналогічні властивості має й бузина.

Щодо хімічних засобів проти кліщів та комарів, які наносять на тіло та одяг, то їх дуже багато. Однак можна спробувати приготувати репелент власноруч.

Знадобиться оцет та евкаліпт. 200 мл оцту змішуємо зі 100 мл води й додаємо 20 крапель екстракту евкаліпта, потім ретельно перемішуємо. Для зручного використання можна перелити суміш у розпилювач і нанести на тіло та одяг.

Інший засіб готуємо з олії лаванди, герані, гелю алое та рослинної олії. Змішуємо по 20 крапель ефірних олій із 1 ст. л. алое та 2 ст. л олії. Наносити слід перед виходом на вулицю.

«Погляд часу» №21-19.05.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *