Народні засоби від грибка: маловідомі розчини

Народні засоби від грибка

– Розводимо у чистій воді фтористий натрій (NaF продається у спеціалізованих магазинах хімреактивів). Отриманим розчином за допомогою малярської кисті обробляємо всі дерев’яні конструкції у приміщенні, які візуально уражені грибком. Після одноразової обробки біла цвіль не з’являється близько 20 років.

– Не завжди дерев’яні конструкції доступні для обробки пензлем. Тут підійде газ формальдегід, що утворюється при реакції хлорки з формаліном.

При цьому способі працювати треба у захисних окулярах, захистити органи дихання і відкриті ділянки шкіри.

Розміщуємо у приміщенні одну, при великому обсязі – кілька ємностей із плоским дном, наприклад, нехарчові глибокі керамічні тарілки. Засипаємо в кожну порошок хлорки не більше 1/4 обсягу. Потім, рухаючись від далекого кінця до виходу, заливаємо ємності 40 % формаліном у тій же кількості, що і хлорку. Приміщення потрібно герметично закрити на одну добу, потім добре провітрити.

Цей спосіб не можна застосовувати, якщо газ може проникнути у житлове приміщення чи у приміщення для тварин. Під час обробки всі овочі та інші продукти повинні бути відсутніми.

– Розміщуємо у приміщенні ультрафіолетовий випромінювач відкритого типу (можна купити в магазинах медтехніки).

Підводимо електропроводку так, щоб вимикач знаходився за межами приміщення. У приміщенні не повинно бути людей і тварин. Включаємо прилад приблизно на 1 год. Регулярно (раз у декілька днів) повторюємо обробку.

Ультрафіолетові промені вбивають практично всі мікроорганізми, а овочам, що зберігаються, – тільки на користь.

«Уют» №37-9.09.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *