Народний стимулятор пророщення – алое

стимулятор пророщення алое
Народний стимулятор пророщення – алое

Скажіть, чи можна замочувати насіння в соку алое? Сусідка говорить, що тоді в них підвищується схожість, розсада виростає міцна і здорова.

Світлана Гаркавенко

Сік алое – це швидше народний стимулятор пророщення. Немає наукового обґрунтування його дії й наукових рекомендацій з використання. Але цей засіб дуже популярний серед городників. У тому, що він діє, немає нічого дивного: у соку живої рослини є біологічно активні речовини. Точно відомо, наприклад, що у ньому міститься гідроксикоричні кислоти, як і у стимуляторі циркон. Сік цієї рослини має бактерицидні й, можливо, фунгіцидні властивості. Він також містить органічні кислоти, які допомагають зруйнувати оболонку насіння.

Що стосується приготування стимулятора з алое, для цього потрібно зрізати листя з 3-річної рослини, витримати його тиждень на панелі хо­лодильника, видавити сік, розбавити наполовину водою й замочити насіння: томатів – на добу, огірків – на 12 годин. Розчин наливають у блюдце з таким розрахунком, щоб він тільки покривав насіння. На думку городників, найбільш сприятливий сік алое для насіння томатів. Його можна використовувати для замочування насіння баклажана, капусти й салату, але він не годиться для обробки насіння перцю, цибулі, селери й гарбузових культур.

Сергій Карбіков, агроном

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *