Наші пісні

Наші пісні
Наші пісні

Ми живемо у світі, де співіснує безліч ритмів: клепання коси, тупіт копит і дзюрчання молока у відрі, і хлюпання морських хвиль, і перестук коліс поїзда, і цокання годинника.

Наш народ, який обдарований музичним слухом, тонко відчуває всі ритми, тому й витворив близько трьохсот тисяч народних пісень, якими зачаровує увесь світ. Їх у нас сила-силенна на будь-який смак: хлопцям подавай «Ой на горі та й женці жнуть», а дівчатам – «Цвіте терен».

Американцям і не лише їм важко уявити Різдво без «Колядки дзвонів» – пісні, слова якої покладено на музику славетного українського композитора Миколи Леонтовича. Наш «Щедрик» прикрашає такі всесвітньо відомі фільми: «Гаррі Поттер», «Сам удома», «Загублений у Нью-Йорку».

А чи знаєте ви, що у космосі першою прозвучала українська пісня «Дивлюсь я на небо»? Понад півстоліття тому її виконав наш земляк – космонавт Павло Попович. Напевно, автор пісні Михайло Петренко і не сподівався, що його творіння звучатиме аж за небом, де навіть сокіл не літає.

Наші пісні з будь-якими мотивами: чи з пристрасними карпатськими ритмами у виконанні Руслани, чи з тривожними кримськотатарськими інтонаціями Джамали – долають усі кордони без віз, бо у них – жива душа народу України.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *