Насіння для розсади більше не накриваю пакетом

Існує велика кількість способів пророщування насіння, але більшість із них передбачає накриття розсади пакетом або плівкою. Через такий парник підвищується ризик розвитку грибкових хвороб, більш того, до насіння не проникає кисень, що негативно впливає на швидкість його росту і якість сходів.

Хочу поділитися незвичайним способом посіву насіння на розсаду, за допомогою якого можна отримати міцний і здоровий посадковий матеріал.

Для вирощування розсади потрібна ємність глибиною 6-7 см. Наповніть ємність пухкою родючою землею. Рівень землі повинен бути на 1-1,5 см нижче краю ємності.

Спосіб посіву насіння на розсаду за допомогою туалетного паперу

Зверху на ґрунт викладіть відріз туалетного паперу або паперовий рушник в один шар. Туалетний папір допоможе утримувати вологу безпосередньо в місці розташування насіння, що прискорить процес його проростання.

Щоб сформувати рівні ряди, а також для того, щоб відокремити один сорт томатів від іншого, використовуйте дерев’яні шпажки.

Зволожте папір і викладіть на нього насіння на відстані 3 см одне від одного. Відстань між рядами має бути 4 см.

Спосіб посіву насіння на розсаду

Накрийте насіння 1 см шаром кокосового субстрату. Для пророщування насіння рекомендується використовувати саме кокосовий субстрат бо він володіє високою вологоємністю і добре пропускає повітря. Дуже важливо і те, що кокосовий субстрат стерильний, і на його поверхні не зможуть розвиватися грибки і хвороботворні бактерії. Рясно полийте субстрат водою. При даному способі вирощування розсади накривати ємність плівкою нема потреби.

Поставте ємність із насінням у темне тепле місце з температурою близько 25 °С, і вже на 4-5 день з’являться сходи.

«Уют» №7-16.02.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *