Насіння соняшника заспокоює нерви

Насіння соняшника заспокоює нерви
Насіння соняшника заспокоює нерви

На власному досвіді переконалася: якщо кожного дня лузати соняшникові зернята, то вже за тиждень-два стаєш спокійнішою, врівноваженішою, менш дратівливою.

Поцікавилася у лікаря-невропатолога і подивилася на спеціальних сайтах. З’ясувала, що в насінні соняха міститься багато речовин, корисних для нервової системи, як-от: усі вітаміни групи В, токоферол (вітамін Е), гліцин, триптофан, омега-6, а також мікроелементи, якими навіть лікують депресію та інші розлади психіки, зокрема залізо, калій, кальцій, фосфор, цинк, мідь, літій, магній. Останній особливо активно витрачається при стресах, тож його запаси слід постійно поповнювати за умов нашого неспокійного життя.

Дієтологи радять щодня споживати не більше як 100 г очищених зернят, а це 1,5 скл. насіння в оболонці. Краще їсти їх не смаженими, а підсушеними.

Звільняти зернята від лушпиння треба пальцями, а не зубами, щоб не пошкодити емаль. До того ж дрібні рухи пучками, як довели вчені-неврологи, запобігають розвитку хвороби Альцгеймера. Знайти час для такого приємного, а головне – корисного заняття можна, приміром, під час перегляду телепередач, серіалів.

Готувати до вживання зернята також доцільно самостійно, аби уникнути інфекції, яка дуже часто передається, якщо купувати врозсип на вулиці у сумнівних продавців.

Наталя Рогаль, м. Канів, Черкаської обл.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *