Наслідки нестачі тестостерону у чоловіків

Тестостерон є особливо важливим гормоном для чоловіків. Низький рівень тестостерону може впливати і на фізичний стан, і на емоційний.

Наслідки нестачі тестостерону у чоловіків

Низьке лібідо. Одним з основних симптомів низького рівня тестостерону є зниження сексуального потягу. Оскільки саме тестостерон відповідає за лібідо, його низький рівень може призвести до втрати інтересу до статевого акту навіть у людей, які відчувають нестачу сексу. Це, у свою чергу, може вплинути на відносини з партнером і стати причиною депресії.

Зниження вироблення сперми. При дефіциті тестостерону вироблення сперми також знижується. Це може вплинути на ймовірність зачаття. Часто це одна з основних причин, з якої у пар виникають проблеми із зачаттям.

Еректильна дисфункція. Низький рівень тестостерону може стати причиною труднощів із досягненням та підтриманням ерекції. Це може стати причиною депресії, занепокоєння і розчарування.

Хронічна втома. Тестостерон також впливає на витривалість і загальний стан людини. Якщо гормону недостатньо, людина може відчувати втому і відчуженість. Це може стати причиною депресії та відсутності інтересу до життя.

Помітна втрата волосся. Існує безліч різних причин, здатних спричинити випадіння волосся у чоловіків. Якщо, крім випадіння волосся, присутні й інші перераховані симптоми, причиною може бути низький рівень тестостерону.

Втрата м’язової маси. Тестостерон бере участь у нарощуванні м’язової маси у чоловіків. Слабкість у м’язах може бути ще одним симптомом дефіциту тестостерону.

Збільшення кількості жиру. Хронічна втома, зниження м’язової маси і втрата інтересу до звичайної діяльності може стати причиною збільшення маси тіла. У деяких випадках можуть допомогти заняття спортом, а в деяких – потрібна медична допомога.

Зниження кісткової маси. Сильні м’язи допомагають зберегти кістки міцними. Тому м’язова слабкість може стати причиною зменшення маси кісток. Якщо це буде тривати досить довго, кістки можуть стати крихкими, що є причиною остеопорозу.

Перепади настрою. У разі появи частих і різких змін настрою рекомендується перевірити рівень тестостерону.

Збільшення грудей відбувається через дисбаланс тестостерону й естрогену.

«УЮТ» №45-05.11.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *