Навчіть дитину не піддаватися впливу інших

Навчіть дитину не піддаватися впливу інших
Навчіть дитину не піддаватися впливу інших

«УЮТ» №22-2019

Усе починається із сім’ї

Оскільки дитина найбільше часу проводить удома й постійно спілкується з вузьким колом родичів, важливо розуміти, що саме ці люди спочатку формують її самооцінку.

Є дві нездорові моделі відносин, але обидві вони тісно пов’язані зі співзалежністю. У першому випадку дитиною постійно керують: дають чималий список указівок, не питають її думки, не дозволяють приєднуватися до розмов дорослих, сварять за найменші провини, контролюють дотримання режиму дня. У другому випадку надмірно опікують: купують одяг, готують їжу, зустрічають зі школи, роблять разом уроки, стежать за режимом дня. Ні той, ні інший варіант не дає позитивного впливу – дитина або постійно чекає покарання й перестає зважати на власну думку, або думає, що все життя її допомагатимуть.

Придумайте дитині захоплення

Наприклад, спорт – це потужний стимул для фізичного, ментального та емоційного розвитку. Не дарма кажуть, що тренування загартовують характер. Формується самооцінка, вміння протистояти емоційному тиску, сконцентрованість на результаті та сила волі – усе це позитивно позначається на психіці дитини. У спілкуванні з однолітками дитина не дозволить керувати нею, а скоріше сама стане лідером групи. Над такими дітьми не насміхаються в школі, а поважають їх. Крім цього, під час занять у групі дитина познайомиться з такими ж однолітками, які стануть відмінними друзями для неї.

Частіше розмовляйте

Коли дитина довіряє батькам і розповідає їм про свої невдачі та страхи, впоратися з ними стає набагато простіше. Пояснюйте, що дитина в прийнятті рішень повинна керуватися логікою й не забувати про почуття, не зобов’язана погоджуватися на авантюри, навіть якщо «усі так роблять», і самостійно формувати коло друзів, а не чекати інтересу до нього від інших.

У віці 14-15 років діти вже мають сформовану систему цінностей, мету в житті і приблизно уявляють, у якому напрямку хочуть розвиватися.

Навчіть самостійності

Уміння приготувати собі сніданок, помити посуд, прибрати у своїй кімнаті – із цього побутового рівня починається адаптація дитини до дорослого життя.

Якщо ви хочете, щоб малюк виріс повноцінною особистістю, з раннього віку привчайте його до самостійності і зважайте на його думку. Дитина, яка виросла в щасливій родині, у майбутньому не має проблем із самооцінкою.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *