Навчіть малечу отримувати задоволення від прибирання

Навчіть малечу отримувати задоволення від прибирання

Усі батьки знають, наскільки важливі ігри для розвитку дитини. За допомогою іграшок дитина розігрує життєві ситуації і вчиться. А потім безлад у кімнаті часто доводиться прибирати саме батькам.

Щоб привчити малюка прибирати за собою, почніть складати іграшки на місце самостійно. У якийсь момент дитина сама захоче вам допомогти. Важливо підтримати малюка у цьому починанні, похваливши його. При цьому коментуйте ваші дії: «Ми прибираємо зайчика в коробку, щоб він поспав. А тепер – ведмедика, машинку ставимо в гараж». Якщо син чи донька дуже захопилися грою, попередьте завчасно, що через кілька хвилин потрібно закінчувати.

Якщо малюк не приєднується до вас, а просто грає поруч, ви можете звернутися до нього з проханням передати кубик чи принести ведмедика. Для того, щоб дитина охоче наводила порядок у своїй кімнаті, мотивуйте її. До прикладу, скажіть, якщо швидко прибереш, встигнеш подивитися мультфільм.

Можливо, дитина не хоче прибирати іграшки не тому, що їй ліньки, а тому, що не хоче руйнувати створені нею замки. Тоді прибирання краще зробити вибірковим або зовсім відкласти, поки малеча не завершить розпочату справу. Адже те, що дорослим здається безладом, може виявитися творчістю малюка.

Нехай складання іграшок буде приємним і не нудним заняттям, яке допомагає подбати про улюблені іграшки і зробити кімнату красивішою. Батькам не варто нагнітати негативні емоції фразами: «Як же брудно у твоїй кімнаті», а навпаки концентруватися на позитивному: «Як тут стане красиво і чисто після прибирання».

Важливо ніколи не використовувати прибирання як покарання, щоб це не перетворилося на проблему. Також не варто протиставляти прибирання якимось більш приємним заняттям, тоді своєрідна «гра в прибирання» стане звичною, веселою і комфортною.

Купуйте чи виготовляйте барвисті контейнери, кошики і коробки для іграшок.

Коли прибирання закінчено, не забудьте похвалити дитину за допомогу і наголосіть на тому, як змінилася дитяча після прибирання іграшок.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

1 коментар до “Навчіть малечу отримувати задоволення від прибирання

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *