Навіщо пасинкувати огірки та як робити це правильно

Якщо з пасинкуванням помідорів городники-початківці ще більш-менш знайомі, то необхідність пасинкування огірків для них – відкриття.

Пасинкування огірків

Пов’язано це з тим, що ця процедура не настільки важлива та критична, у порівнянні з помідорами. Хоча мета переслідується та сама: збільшення урожаю.

Якщо ви не будете пасинкувати – нічого страшного не трапиться і таких проблем, як із помідорами, ви не наживете. Але все-таки: справжньому городникові технологію необхідно знати і при необхідності застосовувати.

Огірок, як рослина, являє собою ліану, з якої ми зриваємо ці самі огірки. Для забезпечення нормального розвитку, стимуляції росту центрального батога та поліпшення плодоносіння необхідно виконувати пасинкування й «осліплення» огірка.

У першому випадку видаляють усі бічні пагони (пасинки), які утворюються у вузлах батогів, але залишають зав’язі, що утворилися там же, а у другому – видаляють і зав’язі, і пасинки. Зазвичай засліплюють лише перші 3-4 вузли, щоб молоді рослини не виснажувалися зайво раннім плодоносінням, а в інших вузлах по всій рослині видаляють тільки пасинки.

Робити це потрібно дуже акуратно, щоб не пошкодити ніжний соковитий пагін та квіти на ньому. Якщо пальцями акуратно не виходить, візьміть ножиці.

Пасинкують огірки лише тоді, коли пасинки досягли розміру 3-6 см. Раніше – неефективно, пізніше – втрата урожаю, адже рослина витрачає енергію на ріст, а не на вирощування плодів.

Пасинкування виконуємо десь до середини липня чи навіть пізніше, якщо ліана ще свіжа й огірок помирати не збирається. Але в середині липня залишимо 1-2 пасинки аж знизу ліани для того, щоб після закінчення плодоносіння на старому стеблі замість нього могли вирости нові повноцінні стебла на старому кореневищі. Такий нехитрий спосіб дасть можливість продовження плодоносіння окремо взятого огірка. Ось так.

У тих городників, які вчасно виконують пасинкування огірків, зазвичай уже до середини липня з’являються перші огірочки.

Читайте також: Якщо огірки захворіли

«Погляд часу» №24-11.06.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *