Навіщо сіяти сидерати

Після завершення урожайного сезону ґрунт потребує відновлення. Існують різноманітні методи, як повернути землі родючість. Один із них – посадити на ділянці сидерати.

Навіщо сіяти сидерати

Сидерати – це корисні рослини, які сіють для того, щоб в подальшому застосовувати в якості добрива для грунту. Після посіву вони швидко сходять і нарощують зелену масу, при цьому їх розгалужена коренева система ефективно розпушує землю, за рахунок чого та отримує достатню кількість кисню і не піддається ерозії. 

Перед посівом культурних видів сидерати скошують і відправляють в грунт, який потім отримує від перегною масу корисних речовин.

Чому сидерати послужать хорошу службу

  • Завдяки тому, що сидерати ростуть досить щільно, вони не дозволяють бур’янам «окуповувати» грядки.
  • Після відмирання коріння даних рослин стає їжею для корисних мікроорганізмів. Вони, у свою чергу, покращують якість ґрунту і сприяють його більш швидкому відновленню.
  • Якщо відмовитися від закладення сидератів у ґрунт пізньої осені і залишити їх на грядках, то можна захистити землю від вимивання родючого шару.
  • Багато сидеративних культур відлякують шкідливих комах.

Як правильно садити

Існує два способи посадки сидератів. Перший – посіяти їх врозкид, другий – зробити більш щільні грядки. Найкраще використовувати різні види культур.

Наприклад, на одній грядці можна висадити гірчицю, редьку чи інші хрестоцвіті. На другій – горох або боби. Третю грядку краще віддати під злакові.

Сидерати необхідно періодично поливати. Чим швидше вони підуть у ріст, тим більше користі це принесе городникам.

На замітку

Чудовим сидератом є календула (нагідки), яка швидко нарощує зелену масу. Можна навіть не висівати насіння, а залишити восени якусь кількість рослин на ділянці. Насіння осипиться і навесні проросте. До висадки розсади овочевих культур нагідки встигають підрости, прикриваючи своїм листям ґрунт і не даючи піднятися бур’янам. Коли висаджуватимете розсаду помідорів або пізньої капусти, слід підрізати стебло календули плоскорізом трохи нижче поверхні ґрунту і залишити зелень на ділянці.

Тетяна Рева,    

«Уют» №35-26.08.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *