Навіщо підгортати моркву?

морква

У дитинстві у селі мене бабуся змушувала підгортати моркву. Та не один раз! Сьогодні ж майже ніхто цього не робить. Ось я і думаю, може, це покарання було для мене таке…

Василь Петрович, Сумська обл.

Кожен городник мріє виростити гарні коренеплоди, але зробити це нелегко. Перед посівом або після нього грядки рясно поливають. Не варто забувати про проведення поливів у період інтенсивного розвитку моркви (коли діаметр коренеплоду досягає 5-7 мм) і аж до повного дозрівання. Різкий перепад вологості ґрунту викликає розтріскування коренеплодів. За 2-3 тижні до збирання полив припиняють.

Підгодовують при потребі. Через 20-25 днів після появи сходів вносять азотні добрива, а ще через 15-20 днів – фосфорно-калійні.

Підгортання потрібно проводити обов’язково, інакше верхівки будуть зеленими. Підгортають не менше трьох разів: у фазах п’яти, семи і десяти листків. Після останнього підгортання коренеплоди повинні бути покриті землею на висоту близько 5 см. Тому ваша бабуся правильно робила і ви, якщо хочете отримувати якісні коренеплоди, обов’язково підсапуйте посадки.

 

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber