Навіщо тестостерон жінці

Навіщо тестостерон жінці
Навіщо тестостерон жінці

«УЮТ» №20-2019

Всупереч популярному стереотипу тестостерон є не тільки чоловічим гормоном, але й важливим елементом жіночого організму. Він відіграє провідну роль у співвідношенні м’язової та жирової тканини. Особливо незамінний при зниженні жирових відкладень. Збільшує нарощування м’язової й кісткової тканини, а жир перетворює в енергію.

• Забезпечує сексуальне бажання.
• Покращує структуру кісткової тканини, забезпечуючи скелету міцність.
• Підвищує настрій, захищає від занепаду сил і депресії.
• Дарує високу працездатність і життєвий тонус.

Що з перерахованих факторів ви можете віднести до себе?

Постійна втома, тривожність і депресія. Сухість шкіри, випадання та потоншення волосся. Відкладення жиру на руках, шиї та животі, явища остеопорозу, хворобливі відчуття при статевому акті, знижене лібідо. Складнощі з виконанням простих фізичних вправ і втрата мотивації для будь-якої діяльності.

Ці фактори свідчать про дефіцит тестостерону в жінки.

Чому знижується рівень тестостерону?

З віком рівень тестостерону в жінок починає зменшуватися і до 40 років становить 50 % від звичної для організму норми. Крім внутрішніх факторів, на зразок генетичної схильності, патології гіпоталамуса або гіпофіза, надниркових залоз, захворювань ендокринної системи, особливо порушень вуглеводного обміну й деяких аутоімунних захворювань, на рівень тестостерону впливають зовнішні обставини: деякі лікарські препарати (гормональні, оральні контрацептиви, антимікотичні, протисудомні, імунодепресанти, противиразкові та ін.); ожиріння; стрес; шкідливі звички (алкоголь, тютюн); мале перебування на сонці; низька сексуальна активність.

Як підвищити тестостерон?

Знижений рівень тестостерону можна коригувати не тільки гормонозамісною терапією під контролем лікаря, але й нормалізацією способу життя, зокрема режиму відпочинку, харчування, фізичної активності, відмовою від шкідливих звичок і фітотерапією.

Фітотерапія є одним з оптимальних методів, оскільки не має ризику передозування. Трави нормалізують і не дають побічних ефектів. Крім цього, досягнутий результат збережеться й після припинення курсу, оскільки рослини, надаючи регулюючий вплив, оптимізують самостійну роботу організму.

Екстракти зеленої кави, незрілого понкана, гіркого апельсина, поліфеноли яблука доповнюють і підсилюють ефект один одного, сприяють природному підвищенню рівня тестостерону.

Якщо ви відчуваєте брак енергії, зниження бажання щось робити, погіршення зовнішнього вигляду, появу зайвих кілограмів при колишньому способі життя – задумайтеся, чи не тестостерон у цьому винен?

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *