Навіщо тестостерон жінці

«УЮТ» №20-2019
Всупереч популярному стереотипу тестостерон є не тільки чоловічим гормоном, але й важливим елементом жіночого організму. Він відіграє провідну роль у співвідношенні м’язової та жирової тканини. Особливо незамінний при зниженні жирових відкладень. Збільшує нарощування м’язової й кісткової тканини, а жир перетворює в енергію.
• Забезпечує сексуальне бажання.
• Покращує структуру кісткової тканини, забезпечуючи скелету міцність.
• Підвищує настрій, захищає від занепаду сил і депресії.
• Дарує високу працездатність і життєвий тонус.
Що з перерахованих факторів ви можете віднести до себе?
Постійна втома, тривожність і депресія. Сухість шкіри, випадання та потоншення волосся. Відкладення жиру на руках, шиї та животі, явища остеопорозу, хворобливі відчуття при статевому акті, знижене лібідо. Складнощі з виконанням простих фізичних вправ і втрата мотивації для будь-якої діяльності.
Ці фактори свідчать про дефіцит тестостерону в жінки.
Чому знижується рівень тестостерону?
З віком рівень тестостерону в жінок починає зменшуватися і до 40 років становить 50 % від звичної для організму норми. Крім внутрішніх факторів, на зразок генетичної схильності, патології гіпоталамуса або гіпофіза, надниркових залоз, захворювань ендокринної системи, особливо порушень вуглеводного обміну й деяких аутоімунних захворювань, на рівень тестостерону впливають зовнішні обставини: деякі лікарські препарати (гормональні, оральні контрацептиви, антимікотичні, протисудомні, імунодепресанти, противиразкові та ін.); ожиріння; стрес; шкідливі звички (алкоголь, тютюн); мале перебування на сонці; низька сексуальна активність.
Як підвищити тестостерон?
Знижений рівень тестостерону можна коригувати не тільки гормонозамісною терапією під контролем лікаря, але й нормалізацією способу життя, зокрема режиму відпочинку, харчування, фізичної активності, відмовою від шкідливих звичок і фітотерапією.
Фітотерапія є одним з оптимальних методів, оскільки не має ризику передозування. Трави нормалізують і не дають побічних ефектів. Крім цього, досягнутий результат збережеться й після припинення курсу, оскільки рослини, надаючи регулюючий вплив, оптимізують самостійну роботу організму.
Екстракти зеленої кави, незрілого понкана, гіркого апельсина, поліфеноли яблука доповнюють і підсилюють ефект один одного, сприяють природному підвищенню рівня тестостерону.
Якщо ви відчуваєте брак енергії, зниження бажання щось робити, погіршення зовнішнього вигляду, появу зайвих кілограмів при колишньому способі життя – задумайтеся, чи не тестостерон у цьому винен?