«Навіть найгірша вакцина – краще, ніж легка форма ковіду»

Лікар-інфекціоніст Таміла Алексанян закликає українців не боятися вакцинування, а боятися захворіти. Бо вірус стає усе агресивнішим, а наслідки хвороби – непередбачувані.

Щеплення від ковіду

Зупинити поширення смертельно небезпечної хвороби може лише вакцинація. Але в Україні процес щеплення від ковіду йде вкрай повільно. Та найгірше, що більшість українців категорично не хоче робити щеплення, бо не довіряє якості завезеної вакцини.

– Чи впливає на важкість захворювання той факт, як вірус потрапив до організму, і концентрація вірусу?

– На мою думку, впливає. Наприклад, одна людина в сім’ї ходить на роботу і там заразилась. Але отримала невеличку дозу вірусу. Переносить хворобу відносно легко. Але у гострому перебігу хвороби виділяє велику кількість збудника. І та людина, яка перебуває з нею вдома, у закритому просторі, може дістати набагато вищу дозу збудника. І потрапляє до нас у лікарню з важким перебігом хвороби.

– У чому найбільша небезпека коронавірусної інфекції?

– Зазвичай у перші дні невисока температура, біль у горлі, покашлювання, ломота в тілі, і на фоні лікування через тиждень людина почувається краще. Думає, що вже здорова, і припиняє лікування. А усі погані події при коронавірусній інфекції розвиваються на другому-третьому тижні хвороби. На другому тижні з’являється пневмонія, яка може стати фатальною, починаються тромбози, ускладнення з боку ендокринної, серцево-судинної, нервової систем. Коронавірусна інфекція вражає майже всі органи.

– Як можна запобігти важкій формі хвороби?

– Різко обмежити рухову активність: ліжковий режим! Інтенсивний питтєвий режим – не менше трьох літрів теплої води протягом доби! Якщо розвивається пневмонія, треба лежати у ліжку лише на животі. Закону гравітації ніхто не скасовував – лежання на спині призводить до ущільнення легень, і тоді додається тяжка застійна пневмонія до тієї, що вже є.

На жаль, були випадки, коли лікували важкого пацієнта кілька тижнів, стабілізували його стан, він уже нормально дихає, плануємо виписку… І раптом у нього тромболія легеневої артерії або гостра зупинка серця на фоні лікування. І ми нічого не можемо зробити, хоча були впевнені, що найгірше позаду, що ця людина житиме. А пацієнт, попри всі наші зусилля, помирає зовсім від іншого…

– В Україні є й чимало медиків, які відмовляються вакцинуватися…

– Думаю, відмовляються ті, хто не ходить щодня до хворих на коронавірус пацієнтів. Ризик захворіти на коронавірус і якийсь гіпотетичний мінімальний ризик стосовно щеплення – не до порівняння! Навіть найгірша вакцина, на думку спеціалістів, це краще, ніж легка форма ковіду. Адже ще не проведено дослідження тих, хто перехворів на ковід. Ніхто не знає, якими можуть бути віддалені наслідки. Не забувайте, що коронавірус спричиняє зміни у крові. З’являється мікротромбування. Зараз дуже багато інфарктів та інсультів у молодому віці, спричинених перенесеним коронавірусом. Навіть легка форма ковіду може призвести до гострої ішемії, яка закінчується смертю.

«Погляд часу» №18-29.04.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *