Найбільш поширені питання щодо послуг у «Дії»

«Дія» надає величезну кількість послуг онлайн, що значно спрощує отримання грошової допомоги. Вашій увазі відповіді на найбільш поширені питання щодо виплат та статусу ВПО (внутрішньо переміщеної особи), 6500 грн «єПідтримки» тощо.

«Дія» надає величезну кількість послуг онлайн

«Я подав на виплату для ВПО в «Дії». Коли отримаю кошти?»

Як тільки ви оформлюєте статус ВПО, ваша заява відправляється для очікування на виплату. Строк зарахування коштів залежить від того, коли «Ощадбанк» за поданням Мінсоцполітики перерахує кошти у ваш банк. Чекайте повідомлення від банку про зарахування коштів на картку «єПідтримка».

«Отримала статус ВПО до 24.02. Чи можу відправити заяву та отримати кошти?»

Якщо станом на 1 березня цього року ви отримували щомісячну адресну допомогу ВПО, то вона продовжиться автоматично, без додаткового звернення. Проте, якщо статус внутрішньо переміщеної особи у вас є, але допомогу не отримували, то потрібно подавати заяву офлайн (особисто). Адже в «Дії» можна отримати послугу лише комплексно – статус ВПО + виплати.

«Подав на 6500 грн у «єПідтримки», у застосунку статус «Заяву надіслано успішно». Коли я отримаю кошти?»

Усі виплати здійснює Міністерство економіки України. Тож якщо ви подали заяву та вказали правильний рахунок, радимо очікувати зарахування допомоги на картку «єПідтримки». Адже на засіданні Уряду ухвалили рішення про виділення додаткових 2 млрд грн, що дозволить здійснити виплату ще понад 300 тис. українців.

«Успішно подав заяву на отримання 6500 грн у «єПідтримки», проте статус оновився на «Ви не можете отримати виплату».

Після оформлення послуги заява проходить додаткову перевірку на відповідність. Якщо ви бачите такий статус, на жаль, вам відмовлено у допомозі через невідповідність умов. Вимоги щодо отримання виплати описано в постанові КМУ № 199 від 04 березня 2022 року. «Дія» є технічним адміністратором послуги та лише відображає інформацію, яку транслює нам розпорядник коштів.

«Як оформити допомогу по безробіттю?»

Ви можете подати заяву онлайн на порталі «Дія». Для цього потрібно: увійти на портал або зареєструватися; натиснути «Послуги» – «Допомога по безробіттю»; заповнити форму;  підписати її за допомогою КЕП (електронного підпису).

Про результат вас повідомлять листом на електронну пошту, також ви завжди можете переглянути статус послуги в особистому кабінеті на порталі «Дія».

Якщо у вас залишилися нерозвʼязані проблеми щодо допомоги від держави постраждалим від війни, звертайтеся на «гарячу лінію» за номером: 0 800-331-834.

Із 1 травня допомогу зможуть отримати переселенці з 8 областей

Мінреінтеграції затвердило оновлений перелік громад, на основі якого з 1 травня внутрішньо переміщеним особам будуть здійснюватися виплати. Перелік не є фіксованим документом, він регулярно оновлюється.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (Мінреінтеграції).

Станом на 27 квітня до переліку ввійшли 8 областей. Це територіальні громади Дніпропетровської (2 громади), Херсонської (49 громад), Харківської (51 громада), Миколаївської (4 громади), Донецької (66 громад – усі), Луганської (37 громад – усі), Одеської (1 громада) та Запорізької (49 громад) областей.

Що таке «цифрова валіза»

В Україні запроваджується новий проєкт під назвою «Цифрова (мобільна) валіза». Такі послуги будуть надаватися деяким категоріям людей. Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.

«Цифрова валіза» – це віддалений підрозділ чи пересувне робоче місце адміністратора ЦНАП (Центру надання адміністративних послуг).

Завдяки портативному обладнанню всі категорії населення зможуть отримати адмінпослуги. Адміністратор може надати послуги громадянам, яким важко пересуватися, вдома чи у лікарні.

Поки що в рамках пілотного проєкту, «валіза» буде доступна в пілотних громадах Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Луганської та Одеської областях.

Отримати послуги через мобільні «цифрові валізи» зможуть:

  • люди з інвалідністю;
  • люди старшого віку;
  • люди, які перебувають на лікуванні;
  • хто проживає у віддалених населених пунктах громади.

«Уют» №19-05.05.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *