Назви свій улюблений фільм, і я скажу хто ти

Назви свій улюблений фільм
Назви свій улюблений фільм, і я скажу хто ти

«Задавака» №9-2019

Кожен має власні уподобання. Чому той чи інший фільм або книга викликають у тебе інтерес, а інші ні, а часом узагалі дратують?
Однозначної відповіді немає, адже тут грає роль і твій естетичний смак і виховання. Психологи вважають, що на подібні переваги впливають особливості твого психічного розвитку.

Справа у тому, що художні твори виступають віртуальним полем твого життя. Читаючи книгу чи переглядаючи фільм, ти переносишся у художнє середовище, і проживаєш разом з їх героями частину свого життя. При виборі творів тобою використовуються два психологічних механізми – механізм приєднання і механізм компенсації.

Сенс механізму приєднання, у тому, що ти віддаєш перевагу творам, герої яких, відчувають такі самі почуття і емоції, що і ти. І навпаки, коли у силу вступає механізм компенсації, ти прагнеш «спілкуватися» з творами, у яких  герої наділені якостями, відсутніми у тебе у реальному житті. Але через проживання разом із героями певні події, ти немовби заповнюєш ці прогалини.

Існує взаємозв’язок між естетичними уподобаннями і спрямованістю твоєї особистості.

Перевір себе.

Трилери. Цей жанр приваблює можливістю ідентифікувати себе з роллю агресора чи з роллю жертви. Іншим фактором популярності трилера, може бути, спроба встановити контроль над почуттям власної тривоги.

Пригоди. Така «втеча в екзотику» пов’язана з бажанням замінити буденну реальність фантазіями про красиві заморські світи, де герої потрапляють у дивовижні історії, живуть повними і насиченими яскравими враженнями життям.

Крім того, пригодницькі твори містять у собі «філософію» переможця: головні герої, як правило, долають усі труднощі і перешкоди на шляху до досягнення заповітної мети, що робить ефект «приєднання» до головного героя, привабливим.

Містика. Герої подібних творів наділені додатковими здібностями, їм не можливо протистояти традиційними засобами (фізичною силою, зброєю). Ідентифікуючи себе з такими героями, ти наділяєш і себе надприродними можливостями. Подібне прагнення може свідчити про дискомфорт, пригніченість, почуття власного безсилля, що переслідують тебе у реальному житті. Підвищений інтерес до творів містичного жанру можна розглядати і як захисну реакцію на несприятливі впливи з боку твого оточення.

Мелодрами і любовні романи. Саме принципом приєднання пояснюється популярність у жіночої аудиторії цього жанру.

Проживаючи разом із героїнями романів або фільмів усі перипетії любовного сюжету, ти немов відпрацьовуєш у віртуальному просторі моделі своєї можливої поведінки, стосунків із протилежною статтю, побудови сімейних відносин. Такий досвід, незважаючи на його віртуальність, збагачує твою емоційну і чуттєву сторону життя.

Фільми катастроф. Твій інтерес до подібних творів пов’язаний із небажанням приймати реальне життя таким, яким воно є. Спрацьовує негативний аспект захисного механізму – повне руйнування. Спроба контролювати власну тривожність, почуття невпевненості у собі, у своїх діях призводить до протесту проти даного світу і породжених їм відносин. Якщо ти схильний до подібного роду переживань, у тебе виникають фантазії про руйнування світу, які реалізуються за допомогою перегляду фільмів катастроф.

Історичні романи і кінокартини. Інтерес до історичних картин обумовлений потребою у зіставленні себе з історично значимими особами. Головними героями таких картин виступають усемогутні правителі, знамениті полководці, політики, які, перебуваючи на вершині суспільного визнання, управляють долями світу. Таким чином ти реалізуєш свої приховані прагнення – відчувати свою особистість як суспільно-значиму.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *