Не чіпайте чужих дітей!

Не чіпайте чужих дітей!

У таких ситуаціях хоча б раз опинялася кожна мама.

 • Ваш малюк забруднився!
 • Скажіть йому, хай не грається у цьому брудному піску, де рилися собаки!
 • Одягніть її тепліше, їй холодно, а ще обов’язково закутайте ніжки, дивіться, у неї холодні ручки! Чому ви гуляєте без шапочки?
 • Не тримайте дитину біля кондиціонера, її обов’язково продує!
 • Ой, яка гарна дитина, тримай цукерку!

Ви ще лиш читаєте список типових ситуацій, а уже подумки згадуєте численні випадки з життя, які можуть так роздратувати?

Можливо, варто зрозуміти, що слід поважати чужу сім’ю і не завжди доцільно доймати батьків порадами, коли про це не просять.

 1. Не варто робити зауваженням чужим дітям! Як правило, мами самі розуміють, що можна дозволяти дитині, а що не треба. Якщо виникає необхідність, попросіть маму звернути увагу на поведінку дитини.

Пам’ятайте, що батьки вчать дітей не розмовляти з чужими, тож ваші хороші наміри навряд чи принесуть очікувану користь.

 1. Не треба пропонувати незнайомим мамам речі, які залишилися від ваших дітей, котрі виросли з них ще 10 років тому! Більшість батьків усе ж воліє самостійно одягати своїх дітей, а такі пропозиції можуть добряче зачепити їхнє самолюбство. Зрештою, ви ж не пробуєте роздати остогидлі вам речі перехожим людям на вулиці, то для чого робити таке з дитячим одягом?
 2. Ніколи не пригощайте без дозволу чужих дітей! Ви не знаєте, чи нема у них алергії чи будь-яких інших особливостей організму. Мами можуть забороняти власним дітям вживати ті чи інші солодощі і мають на це право.
 3. Не пропонуйте чужим дітям гладити свого песика, навіть якщо він хороший і не кусається. Якщо вас попросять тоді інша справа, але батьки бажають бути впевненими, що у собаки немає бліх чи кліщів, та й узагалі діти мають усвідомлювати, що тварини можуть нести небезпеку.
 4. Не намагайтеся допомогти піднятися чужому малюку, раніше, ніж це зробить його мама. Скоріше за все, ви все одно його не втішите, а от налякати можете. До того ж, час від часу всі дітки падають, а можливість піднятися самому буде йому тільки на користь.
 5. Не поспішайте знімати з гойдалки чужих дітей, обтрушувати пил з їхніх штанців чи поправляти на них шапочки! Залиште ці обов’язки мамі!
 6. Не треба вчити чужих дітей рахувати до десяти, вітатися іншою мовою, не розпитуйте, де живе його сім’я чи працюють батьки! Той обсяг інформації, який потрібен дитині у дошкільному віці, батьки здатні дати їй самостійно, а надмірна довіра до чужих людей не є корисною.
 7. Не варто думати, що, якщо мама гуляє з дітьми, то їй неодмінно сумно і хочеться поговорити. Можливо, це її чи не єдина можливість трохи відпочити від спілкування з дорослими, тож не варто надокучати їй розмовами.
 8. Не питайте чужих діток, чи відвідують вони дитячий садок, а якщо ні, то чому, і коли мама має намір повертатися на роботу. Скоріше за все, вас це жодним чином не стосується, хіба що ви маєте унікальну вакансію, яка б відмінно підійшла мамі чи ж можете посприяти з влаштуванням дитини у найкращий садочок міста. А якщо ні – то подумайте, для чого вам потрібна ця інформація?
 9. Не розпитуйте, які у дитини стосунки з бабусями-дідусями чи іншими родичами, чи відвідує вона їх, і тим більше – чи допомагають родичі матеріально. Є велика ймовірність наштовхнутися на якусь сімейну драму, до якої чужим немає діла, а такі розмови налаштують і дітей, і батьків проти вас.

Як бачите, досить типові і звичні для нас ситуації є не завжди приємними, проте часто батьки через власну ввічливість не показують роздратування від подібних розмов. Будьте толерантними, приходьте на допомогу, коли це необхідно, але пам’ятайте про повагу чужого особистого простору!

 «УЮТ» №12-19.03.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *