Не лише для даху

плоский шіфер

Як оцінюють фахівці обшивку будинку пласким шифером? Мені від матері дісталася старенька дерев’яна хата, хочу її трохи оновити. Люди радять облицювати шифером.
В’ячеслав Столярчук, Одеська обл.

Облицювання будинку пласким шифером – один із найбільш економних варіантів. Цей матеріал має низку переваг. Він незаймистий, стійкий до морозу, вологи та перепадів температури, мало нагрівається на сонці, із ним легко працювати, різати ножівкою чи пилкою. Довговічний, не піддається корозії та гниттю, можна його монтувати будь-якої пори року. Не оздоблений шифер непривабливий, однак його можна пофарбувати чи застосувати інше декоративне покриття. Такий будинок матиме зовсім інший вигляд. До недоліків відносять значну вагу, тому без напарника працювати з шифером проблематично. Через уміст азбесту його не вважають екологічно чистим матеріалом. Хоча заради справедливості слід сказати, що шкодить не так сам шифер, як азбестовий пил, який утворюється у процесі його розпилювання. Тому працюють із шифером у захисній масці чи респіраторі. Матеріал доволі крихкий, отож, потребує обережного поводження під час транспортування та роботи. На покритті з часом може з’явитися мох, тому шифер треба обробити спеціальними розчинами чи пофарбувати акриловою фарбою.

Перш ніж розпочати роботу, фасад будинку очищають від гнилі та плісняви й обробляють антисептиком для дерева. Потім встановлюють обрешітку, між якою не зайве покласти утеплювач. Підійде для цього мінвата. Для обрешітки можна використовувати дошки чи металевий профіль. Відстань між дошками чи профілями зазвичай становить 0,6 м. Кріплять обрешітку саморізами чи дюбелями у попередньо підготовлені отвори. Обшивати починають із кута. На обрешітку кріплять гідроізоляцію, після чого обшивають шифером, який до обрешітки кріплять покрівельними саморізами. Шви заробляють герметиком.

Пласким шифером можна облицювати також літню кухню, душ, вбиральню, сарай та інші господарські приміщення, зробити з нього бордюр чи огорожу.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber