«Не перебивай!»

Цю фразу найчастіше дорослі кажуть дітям, коли ті втручаються в їхню розмову. Діти дуже нетерплячі. Зазвичай, якщо вони чогось хочуть, то це потрібно «вже і зараз». Діти хочуть привернути увагу до себе. Тож як навчити дитину бути чемною?

Як навчити дитину не перебивати старших

Діти втручаються в розмову дорослих не тому, що вони не виховані, а через незрілість нервової системи. Якщо вони хочуть мамі чи татові щось сказати, то мають зробити це терміново, а не через хвилину чи п’ять. Ідеться про дітей до шести років. Старші мають дослухатися до зауважень батьків та вчитися керувати власними емоціями.

Чотирирічному малюкові можна запропонувати цікаву методику. Якщо він терміново хоче щось сказати, а мама зайнята розмовою з дорослими, то нехай візьме її за руку. А мати у відповідь має зробити те саме. Це означає, що вона зрозуміла, що дитині потрібно висловитися.

Підморгніть синові чи доньці, мовляв, зараз поговоримо. Впроваджуючи цей метод, слід якомога швидше вислухати дитину. Поступово цей спосіб стане звичним, і дитина терпляче чекатиме, поки дорослі закінчать розмову.

Розповідайте дітям, чому не можна втручатися в розмову дорослих. Малюки повинні розуміти: якщо вони деякий час тихо посидять або побавляться й не заважатимуть, то дорослі швидше закінчать свої справи й будуть із ними гратися.

Діти 7-12 років повинні усвідомлювати межі дозволеного. У цей період активно формується характер, а деякі дітлахи впевнені, що можуть вступати в діалог із дорослими. У цьому випадку батьки мають нагадати синові чи доньці правила поведінки.

Запропонуйте такий спосіб: якщо дитині дуже потрібно щось повідомити, то нехай підійде до вас і покладе руку на плече. Це певний сигнал, на який ви обов’язково зреагуєте.

Найскладніше з підлітками, адже вони впевнені, що дорослі розмови – це їхня тема. Тут батькам потрібно діяти спокійно і пояснити підлітку, що спочатку він вислухає їх, а потім – вони його.

Не варто ігнорувати звернення дитини, адже це негативно позначиться на її психіці. Сварити також не слід, бо потім діти можуть узагалі боятися розмовляти з дорослими. Найважливіше – власний приклад. Якщо в сім’ї всі вислуховують одне одного, то дитина бачитиме таку модель поведінки, й вона буде для неї правильною та єдино можливою.

«Погляд часу» №13-25.03.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *