Не поспішайте з укриттям суниці

Не поспішайте з укриттям суниці
Не поспішайте з укриттям суниці

Якими б несприятливими прогнозами погоди в листопаді нас не лякали синоптики, а з укриттям суниці поспішати не варто. Адже спостереження останніх років показують, що тепла погода може тривати до грудня включно, а то й пізніше. А якщо в цей час утеплити суницю, то це може викликати випрівання або розвиток гнильних процесів під укриттям.

У листопаді краще провести підгортання суниці з подальшим мульчуванням. Листя слід залишати на поверхні, інакше кущики будуть позбавлені світла. Адже суниця – вічнозелена рослина, тобто зимує із зеленими листочками.

Дефіцит освітлення негативно позначиться на її природній підготовці до зими і загартуванні, що в листопаді набагато важливіше для цієї культури, ніж укриття. Справа в тому, що зимостійкість суниці залежить від її загартування. Це можливо тільки при поступовому зниженні температури. Легкий морозець низькорослим кущикам не страшний. Він лише загартує суницю. Укривати ж її на зиму необхідно після встановлення стійкої низької температури і промерзання ґрунту. Сигналом може бути лід, що не тане на калюжах удень.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *