Не потрібно стримуватися плач, або чим корисні сльози

чим корисні сльози
Не потрібно стримуватися плач, або чим корисні сльози

Більшість людей асоціюють сльози з емоціями: негативними або позитивними, а вчені довели, що ця реакція організму відповідає за важливі зміни. Вплив сліз може бути вельми корисним, тому експерти не рекомендують стримуватися.

Стрес. Згідно з дослідженнями, люди відчувають себе краще після того, як поплакали, і тільки 8,4% з опитаних відзначили, що їм стає гірше. За допомогою сліз уходить почуття тривоги, стресу і напруги. Під час плачу пульс і дихання людини сповільнюються, що допомагає заспокоїтися і розслабитися.

Щастя. Завдяки сльозам люди можуть звільнитися від негативних емоцій, що сприяє відчуттю щастя. Крім того, подібна боротьба з негативними емоціями допомагає запобігти хворобам серцево-судинної системи і психологічним відхиленням.

Токсини. Вчений-біохімік з США на ім’я Вільям Фрей довів, що сльози, викликані горем, можуть виводити з організму токсини і допомагати людині заспокоюватися за рахунок зменшення рівня стресу. Саме зі сльозами з організму йдуть непотрібні хімічні сполуки, тому під час емоційної розрядки корисно плакати.

Очищення. В сльозах є фермент лізоцим, який забезпечує антибактеріальний ефект і захист від вірусів. Завдяки плачу можна очистити очі і ніс від скупчення «сміття», а також захистити організм від попадання ворожих мікроорганізмів.

Зволоження. Сльози виконують найважливішу функцію по догляду за очима людини – зволоження. Саме ті рідини, які виділяються постійно і не залежать від емоційних перепадів, допомагають уберегти слизову оболонку від пересихання. Останнє – надзвичайно небезпечно для зору, тому в періоди найменшого природного зволоження очей, наприклад, за роботою біля комп’ютера, експерти рекомендують користуватися штучними сльозами.

Тиск. Як показують дослідження, сльози допомагають стабілізувати кров’яний тиск за рахунок зменшення частоти серцевих скорочень. Однак під час плачу можуть спостерігатися такі неприємні симптоми, як головний біль, який стає відповіддю на психологічну напругу. Від цього можна позбутися звичайним сном або болезаспокійливими препаратами.

Спілкування. Відповідно до думки психолога Орена Хассена, сльози є еволюційним механізмом, який дозволяє підтримувати відверті стосунки з оточуючими. Наприклад, плач при близькій людині допомагає демонструвати свою вразливість, довіру і власну незахищеність, що майже завжди викликає відповідну реакцію.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *