Не пустіть грибок у сад

кокомікоз
Не пустіть грибок у сад

«Погляд часу» №20-2019

Напевно, багато хто спостерігав, як вишня починає скидати листя вже у середині літа, а на голих, без жодного листочка гілках висять червоні плоди. Здебільшого вони дрібні, виродливі і ніби підсушені, а деякі просто засохли, так і не дозрівши. Винна у передчасному падолисті грибкова хвороба кокомікоз. Зрозуміло, вона не вбиває вишневі дерева. До серпня у голої вишні зазвичай спостерігається вторинний ріст. Але нові паростки зеленого листя на кінцях приросту вже не зможуть виправити становище. Хвороба послаблює дерева і робить їх іноді не здатними пережити навіть теплі зими.

Як і будь-яка грибкова хвороба, кокомікоз поширюється спорами, для дозрівання яких повинні скластися певні умови – відповідна температура та вологість. Тому з настанням тепла вони починають активно проростати і дозрівати. А якщо весна ще й волога, то дозрівання і поширення спор відбувається дуже швидко. Хвороба розвивається лавиноподібно. І це стосується практично всіх подібних хвороб: клястероспоріозу, кучерявості листя персика, моніліозу, парші тощо. Захисні заходи проти грибкових хвороб дуже різноманітні, починаючи від дотримання правил агротехніки і закінчуючи обприскуванням спеціальними препаратами. Крім того, для успішної боротьби з будь-якою хворобою передусім необхідно знати її слабкі сторони і створити у саду такі умови, які перешкоджали б її розвитку.

Грибкові хвороби, у тому числі й кокомікоз, не люблять сухості, свіжого повітря, сонячного світла, чистоти й порядку в саду і, природно, обприскування спеціальними хімічними препаратами. У такому напрямку і повинні проводитися всі роботи. Тому не можна допускати загущення і затінення вишневих дерев. Крони навесні потрібно прорідити так, щоб кожна гілочка добре освітлювалася сонцем, а вітер вільно міг її обдувати.

Проте найефективніший захід боротьби з кокомікозом – обприскування дерев препаратами на основі окису міді (ХОМ, ордан, абіга-пік, блу бордо, чемпіон, мідян екстра та інші). Ще краще обробляти системними препаратами хорус тощо, які діють не тільки на поверхні листка, але й перешкоджають проростанню спор усередині нього. Системні препарати дорожчі, однак більш ефективні, особливо у дощові роки. За сезон буде потрібно кілька обробок (залежно від погоди). Не сподівайтеся на саме лише обприскування у фазі зеленого конуса – ефективність такої обробки мала.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *