Не спи за кермом!

Не спи за кермом
Не спи за кермом!

Напевно, багато хто з тих, хто їздить вночі, не раз «ловили глюки». Здається, що на узбіччі стоїть людина, а під’їхавши ближче, виявляється, що на тому місці взагалі нікого немає.

Галюцинації – явище індивідуальне, але вони є вірним сигналом утоми водія. Якщо ви спіймали «глюк», обов’язково зупиніться і відпочиньте, або прийміть будь-які доступні заходи для підвищення тонусу.

Одні з найпростіших способів – фізичне навантаження. Можна кілька разів обійти автомобіль, пару разів віджатися, поприсідати або проявити будь-яку іншу фізичну активність, але цього ефекту вистачить не більше, ніж на годину.

Міцний чай допоможе тримати себе в тонусі. Каву в далекій дорозі пити не рекомендується, оскільки цей напій має сечогінний ефект. Добре бадьорить кола. До складу цього напою входить кофеїн.

Енергетичні напої також містять багато цікавих речовин. Посилювати дію більшості енергетиків здатний алкоголь або глюкоза. Алкоголь водіям протипоказаний, але за вживання банки енергетика й шоколадки права ніхто не забере. Варто пам’ятати, що часте вживання енергетиків не рекомендується навіть їхніми виробниками.

Свіже повітря просто необхідне для неспання. Прочинене вікно допоможе залишатися в тонусі.

Розмови з пасажирами – один із кращих способів не заснути за кермом. Чим більш оптимістичний і веселіший співрозмовник, тим приємнішою і коротшою здається дорога.

Гучна музика заважає спати, але швидко стомлює. Довго не спати допоможе нелюба музика на середній гучності. Якщо ви ненавидите шансон, включайте його в далекій дорозі. Це злить, а зла людина заснути не може.

Адреналін допомагає боротися зі сном. Стимулювати виділення адреналіну можна, подорожуючи в минулому. Згадайте якусь неприємну ситуацію або екстремальний вчинок.

Вправи для очей не сприяють сну. Швидко переводьте погляд із дороги на щиток приладів, на бічну стійку, моргайте по черзі очима, кілька разів подивіться на кінчик носа, а потім вдалечінь.

Допоможуть у далекій дорозі і звичайне насіння. Хоча потім доведеться пилососити весь салон, але клацання насіння соняшнику – захоплююче заняття, багатьом дуже складно від нього відірватися, а заснути, жуючи «сємки», практично нереально.

Але найкращою порадою для тих, хто їздить уночі, буде здоровий сон. Матінка природа набагато мудріша нас усіх разом узятих. Якщо організм вимагає води або їжі, ми ж не придумуємо якісь замінники, ми просто їмо або п’ємо. Таке ж саме і зі сном. Навіть 15-30 хвилин сну допоможуть відновити сили й продовжити шлях без ризику заснути за кермом.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *