Не свисти у хаті, не ходи в одному черевикові

«Погляд часу» №23-2019
Забобони й досі живуть у нашій свідомості. Дехто вірить, що брехня не справжня, якщо схрестити пальці.
Ми живемо у час інноваційних технологій та постійного прогресу. Навіть найстарше покоління уміє користуватися мобільними телефонами, а діти до трьох років спокійно перемикають мультики на планшеті. Але тільки-но чорна кішка перебіжить дорогу, одразу починається подорож у часі на кілька століть тому. Забобони міцно вкоренились у нашій свідомості, і в актуальних ситуаціях ми про них мимоволі згадуємо.
Можна вважати, що забобони – це так звані попереджувальні знаки, які за умови правильного дотримання оберігають від невдач. Якщо щось пішло не так, то починає діяти антидот. Тобто, можливість виправити ситуацію. Є кілька важливих факторів, котрі «змушують» нас вірити у забобони. Це віра у силу власних можливостей та відчуття контролю.
Насправді, забобонів дуже багато, але можна виокремити лідери і спробувати їх пояснити.
Чорна кішка перебігла дорогу – день буде невдалим. Врятувати ситуацію можна, прочитавши «Отче наш», взятися за певний металевий предмет або почекати, доки хтось інший перейде.
Якщо щось забули і повертаєтеся додому, тут допоможе подивитися у дзеркало. Знову ж таки, віримо, що дзеркало врятує від невдач.
Не ходити в одному черевику. Пояснюють цей забобон так, що доросла людина втратить пару. Чоботи символізують парність та родинні зв’язки.
Не свистіти у хаті. Свист означає спустошення, тож заборонено це робити у домі, аби був достаток.
На підлогу впав столовий прибор, це означає, що хтось дуже поспішає до вас, чекайте на гостей.
Після переїзду у новий дім першою впускають кішку, адже ця тварина легко входить у довіру.
Купуючи обручки на весілля, варто обирати прикрасу без камінців і рельєфних візерунків: гладкість обручок обіцяє мирне сімейне життя.
Не можна дарувати предмети, які колються чи ріжуть, це до сварки. Якщо ж все-таки подарували, то той, хто отримує, повинен дати копійку – викупити річ.
Одягати вбрання навиворіт означало втрапити у халепу. Антидот – щоб хтось легенько вдарив, тоді формально здійснюється покарання.
Коли брешеш – схрести пальці, гріх тоді не зарахується.
Однак слід розуміти, що забобони нав’язують страхи та вселяють фальшиве відчуття безпеки. Насправді ж наше життя залежить лише від наших дій та вчинків, а не від предметів.