Не варто вживати солодощі на ніч

Вчені відкрили існування клітинних «годин» у жирових тканинах, які впливають на толерантність до глюкози, і підтверджують те, що не варто вживати солодощі на ніч, коли наш організм має найменшу чутливість до інсуліну.

Не варто вживати солодощі на ніч

Згідно з дослідженням, «годинник», що виявлений у жирових тканинах, працює набагато краще у людей, які лягають спати рано і сплять довше, ніж люди з дефіцитом сну або нерегулярними годинами відбою.

– Ми з’ясували, що підшкірна жирова тканина має внутрішній годинник, який здатний регулювати нашу чутливість до інсуліну, – сказала Марта Гараулет, член Іспанського суспільства харчування.

Як пояснює експерт, відкрита вченими хронобіологія має прямий зв’язок з ожирінням і пояснює, чому цукор гірше засвоюється саме вночі. З’їдаючи чергову цукерку чи тістечко перед сном, подумайте, що ці ласощі призводять до потужного викиду інсуліну, який у результаті і додає зайвої ваги. Тому вживання солодощів вночі може збільшити ризик розвитку діабету й ожиріння.

Цю проблему можна зменшити достатньою кількістю сну і лягати спати раніше, тому що ці два фактори допомагають поліпшити спалювання жирової тканини. І все ж дієтологи настійно рекомендують обмежити себе у споживанні солодкого, незалежно від часу доби.

Постарайтеся дотримуватися наступних рекомендацій:

  • замініть цукор медом і сухофруктами;
  • постарайтеся пити чай і каву без цукру, а замість солодких напоїв – просту воду чи мінералку;
  • користуйтеся природними підсолоджувачами: фруктозою або лактулозою, які містяться у фруктах у великих кількостях.

«Уют» №39-23.09.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *