Не відбирайте у дітей казку

Не відбирайте у дітей казку

Віра у дива, казку, і не тільки новорічну – це нормальний етап розвитку дитини.

Усі діти в дитинстві вірять у казкових персонажів. Дівчатка уявляють фей, які своїми чарівними паличками можуть начаклувати будь-що. А хлопчики – у надзвичайні здібності Людини-павука та інших супергероїв. На Новий рік саме Дід Мороз має завітати до кожної домівки та покласти під ялинку подарунки. У такий сценарій вірять майже всі діти віком до 5-6 років.

Дехто з батьків вважають, що не потрібно обманювати дітей і розповідати їм байки про новорічні дива. Однак, на думку практичного психолога Наталії Ханецької, кожна дитина має сама дійти до правди.

«До 5-6 років діти живуть у казковому світі і вірять, що чари існують. Саме тому звинувачувати себе у брехні немає сенсу. Коли дитина починає запитувати про те, чи існує взагалі новорічний чарівник, важливо не давати конкретної відповіді. Дитина повинна дійти до правди без будь-чиєї допомоги і сама зробити висновок, що чарівник – це все-таки вигадка. Розкриття цієї таємниці – важливий етап дорослішання дитини, під час якого відбувається перехід від казковості до реального світу», – розповідає фахівець.

Є діти, які трагічно сприймають цю новину. У такому разі практичний психолог радить говорити дитині, що якщо ти віриш в існування казкового персонажа – обов’язково отримаєш від нього подарунок, незважаючи ні на що.

Щодо дітей старшого віку, то тут важливо не перегравати. «Їх може образити те, що ви вважаєте їх недостатньо дорослими, щоб відкрити правду. Тут варто пояснити дитині, що поки вона вірила в існування чарівного дідуся, ви підтримували гру, а тепер вона все зрозуміла сама, тож можна припинити гру. Але якщо в родині є діти молодшого віку, попросіть старшого розумника про допомогу. Оскільки тепер він дорослий, хай не розчаровує малюків і допомагає вам влаштовувати свято для них. Йому буде приємною ваша довіра», – радить Наталія Ханецька.

Також потрібно врахувати ще один важливий аспект – намагайтеся ніколи не пов’язувати прихід бороданя з хорошою та поганою поведінкою дитини. «Не кажіть дитині, що якщо вона буде погано поводитися, Дід Мороз не прийде. Таким чином ви перетворюєте його з доброго персонажа на суддю, який вирішує долю дитини. А такого вже якось і чекати не особливо хочеться», – каже психолог.

Хтось подумає: «Дитина поводилася погано, а їй ще подарунки за це дарувати? З такої дитини виросте справжній егоїст!». Однак психолог каже, що насправді набагато важливіше, щоб дитина виросла з упевненістю, що вона потрібна і цінна, незважаючи на свої риси характеру. В іншому випадку з невпевнених дітей виростають жінки і чоловіки, якими керують усі навколо. Такі люди стають залежними від думки оточення, адже якщо людина сама себе не цінує, чекати того ж від сторонніх узагалі не доводиться. Саме тому будьте для своїх дітей святими Миколаями, чарівними феями та іншими героями якомога довше. Нехай діти знають, що вони для вас важливі та заслуговують на подарунки.

«УЮТ» №1-2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *