Не викидайте цибулиння!

Цибулиння використовують для лікування і профілактики різних захворювань рослин, вносять як природний фунгіцид для захисту садових і кімнатних культур від шкідників. Цибулиння насичус ґрунт мікроелементами й органічними речовинами, які ця культура містить у великих кількостях.

Не викидайте цибулиння!

За статистикою, сім’я з трьох-чотирьох осіб з’їдає приблизно 120 кг цибулі впродовж року. При цьому викидає 5 кг дуже корисного цибулиння.

Фітонциди, що концентруються в основному в поверхневих лусочках, вбивають шкідливе середовище ґрунту – бактерії, грибки і навіть найпростіші мікроорганізми. Тому для профілактики «чорної ніжки» потрібно поливати розсаду будь-яких культур настоєм цибулиння, а також обприскувати дорослі насадження.

Є деякі відмінності в дозуванні та способах застосування настою з цибулевого лушпиння для різних рослин.

Огірки уражують різні гнилі, причому на всіх етапах росту, тому обробку огіркових грядок варто проводити кілька разів за сезон.

Настій для обприскування готують так: 2 скл. утрамбованого лушпиння заливають 2 л окропу і залишають у прохолодному місці на дві доби. Потім його проціджують і розводять водою у співвідношенні 1 : 2. Обробляють огірки по листю.

Також настій можна вносити у ґрунт під час весняної обробки грядки, дотримуючись норми: 3 л на 1 м². У цьому разі подальші підживлення не будуть потрібні, інакше молоді огірочки перенаситяться ефірними оліями цибулі й стануть гіркуватими.

Поливи цибулевим лушпинням дуже корисні й для помідорів. Цибуля не тільки захищає пасльонові від сірої і чорної гнилі. Вітамін Е, що містить ця натуральна пожива, зменшує ламкість кущів і зміцнює стебла, він «оживляє» і тонізує помідори.

Цибулиння як добриво для помідорів перший раз застосовують через кілька днів після висадження розсади. Настій готується у тих же пропорціях, що і для огірків, проте розбавляти його необхідно 1 : 3 і не розбризкувати по листю, а лити під корінь по пів літра під молодий кущ і 1-1,5 л під дорослу рослину.

Вдруге підживлюють помідори у пору цвітіння. Кущі поливають під корінь у вечірній час. На відміну від інших органічних і неорганічних добрив, після внесення розчину цибулиння полив не потрібен. Його проводять тільки наступного дня теж увечері. Слід пам’ятати, що полив під корінь насамперед допомагає боротися з гнилями і грибками, а не з літаючими і повзаючими комахами.

Цибулевим лушпинням за аналогічною схемою підживлюють картоплю, кабачки, цукіні, гарбузи та інші городні рослини. Як фунгіцид його застосовують і для обробки плодових дерев.

Це натуральне добриво цінне і для кімнатних рослин. Треба почистити пару цибулин і залити лушпиння гарячою водою (1 л) у банці. Два дні настояти – і добриво готове. Свіжим настоєм поливають кімнатні рослини.

«Погляд часу» №2-12.01.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *