Не забудьте почистити водостоки

Не забудьте почистити водостоки

Одним із важливих завдань власника приватного будинку після зими – є очищення водостоків, де ще з осені накопичилася велика кількість листя, сухих гілочок та іншого сміття, через що затримується волога. Якщо водостік металевий, волога призводить до утворення корозії. Тала вода у забитих водостоках може замерзати та збільшуватись в об’ємах. Відтак засмічення може призвести до їх пошкодження, порушення роботи, протікань. У засмічених водостоках може рости мох, що теж украй небажано.

Краще розпочинати роботу після дощу, коли сміття не прилипає до жолобів та легко видаляється. Сьогодні ринок пропонує широкий спектр засобів для чищення водостоків, зокрема спеціальні вітродуви. Вони очищають ринви потужним потоком повітря. Однак зазвичай обходяться простим підручним приладдям. Зокрема, знадобиться міцна драбина, рукавички, м’яка щітка, шланг для поливу, мішки чи відра для збору сміття.

Під час роботи воронки водостоків бажано прикрити спеціальними сітками, щоб сміття не потрапляло в трубу. Велике збирають руками. Можна допомагати собі шкребками, щітками чи довгими палицями. Але не варто використовувати металеві щітки чи інструмент із гострими краями, щоб не пошкодити поверхню водостоку. Якщо воронки не захищені сітками, не можна проштовхувати листя чи інше сміття у водостічну трубу, через що вона може забиватися.

Після того, як усе сміття прибране, садовим шлангом із труб змивають бруд. Воронки перед миттям відкривають. Тонким струменем води ретельно промивають труби. Якщо немає можливості зробити це зі шлангу, воду заливають із відра. Для відмивання сильних забруднень користуються щітками з м’якою щетиною. У цей час ретельно спостерігають, чи не просочується вода на стиках жолоба. У такому разі водостік терміново ремонтують, доки не розпочалися весняні дощі. Важливо також перевірити надійність кріплення елементів.

Для профілактики забруднень на жолобі встановлюють спеціальні захисні сітки, які перешкоджають потраплянню сміття, але добре пропускають воду (від 100 грн за 1 м). Вони зігнуті під розмір труби, легкі у догляді. Також у продажу є решітки для воронок водостоків (від 30 грн). Утім, подібне приладдя захищає лише від великого сміття.

Якщо крона дерева розташовується над водостоком, його чистять 3-4 рази на рік. В іншому випадку достатньо двох: рано навесні, коли розтане сніг, та восени.

На замітку! Зручний совок для очищення водостоку від сміття можна зробити з пластикової пляшки, форма якої добре повторює форму жолоба.

Погляд часу №14-02.04.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *