Не забудьте про холодильник

розморожування холодильника
Не забудьте про холодильник

Одна з обов’язкових процедур прибирання – розморожування холодильника. Варто зазирнути в його холодне нутро глибше – і виявите банки з залишками варення, консервованого горошку, шматок підсохлого сиру, який забився подалі й принишк, тож усі вже й забули, коли він був придбаний. Словом, багато чого. А у свята, особливо новорічні, на холодильник припадає особливе навантаження.

Діяти треба залежно від того, який тип розморожування у вашого кухонного помічника: ручний, автоматичний – No Frost, що означає «без інею», або змішаний.

Із системою No Frost зрозуміло: такі холодильники, а це переважно нові моделі, потребують розморожування лише зрідка, приблизно раз на рік. Але мити їх періодично треба. А ось власникам моделей без авторозморожування діяти треба в такій послідовності. Вийміть усі продукти і покладіть у прохолодне місце (узимку з цим проблем немає). Відключіть холодильник від електромережі. Дістаньте всі лотки та полиці й помийте їх. Дверцята на час розморожування залиште відчиненими. На нижню полицю покладіть ганчірку, що всотує вологу. Деякі моделі оснащені піддонами для стікання води. Час від часу з них зливають воду, а ганчірку віджимають.

Після остаточного розморожування протріть усі поверхні вологою ганчіркою з содово-мильним розчином. Насухо витріть. Поставте лотки й полиці. Увімкніть холодильник. Зачекайте близько півгодини і завантажте продукти.

Розморожування може тривати до 10 год. Якщо його треба пришвидшити, невеликі миски або тарілки наповнюють гарячою водою та розставляють по полицях, замінюючи воду в міру охолодження. Дехто радить увімкнути фен або тепловентилятор та спрямувати струмінь теплого повітря на іній. Однак нагрівальний прилад треба тримати подалі від води. А дехто переконаний, що таке розморожування шкодить холодильнику. Тож вирішувати вам.

Якщо на дні морозильної камери утворився товстий шар льоду, посипте його сіллю. У міру танення лід можна піддівати гострим пластиковим предметом, але дуже обережно, щоб не пошкодити агрегат. Якщо навіть після миття в холодильнику відчувається специфічний неприємний запах, помийте внутрішні поверхні ще раз із додаванням у воду оцту. Не забудьте, що холодильник слід помити також іззовні, особливо біля ручок, а також пройтися по ущільнювачу, в якому може накопичуватися пил.

Розморожують холодильник раз на місяць. Сильного намерзання бажано не допускати, бо це змушує компресор працювати активніше, що збільшує рахунки за електрику. Двокомпресорні моделі розморожують по черзі: спочатку верхню камеру, переклавши продукти в нижнє відділення, а потім навпаки.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *