Не забувайте обприскувати кімнатні рослини

Якщо краї листочків мешканців підвіконь жовтіють, листочки зморщуються та в’януть, опадають бутони, ріст рослин уповільнюється, незважаючи на регулярний догляд і полив, то, можливо, ви забуваєте їх обприскувати чи робите це нерегулярно або неправильно.

Як правильно обприскувати кімнатні рослини

Особливо потрібне обприскування взимку, коли працює центральне опалення (підвищує вологість повітря і зменшує випаровування води листям).

Обприскують із пульверизатора. Чим дрібніші крапельки, тим краще. Рослини всотують вологу не лише через коріння – беруть її і з повітря. Тим часом вологість у період сезону опалення знижується до 30-40 %. А для тропічних рослин норма – 80-90 %!

Деяких мешканців підвіконь, як-от: монстеру, фікус, папороть чи філодендрон, потрібно обприскувати по 2-3 рази на добу, найкраще вранці та ввечері. Водночас бажано, щоб до ночі рослини встигли просохнути, бо без світла вони не засвоюватимуть вологу, а це може спричинити хворобу. Не слід обприскувати рослини, на які у цей момент потрапляє пряме сонячне світло, бо на листі можуть з’явиться опіки.

Вода для обприскування має бути м’якою (кип’яченою, відстояною або профільтрованою), не холоднішою 20 °С. Від жорсткої на листках залишаються плями.

Слід обережно обприскувати рослини, що квітують. Вода не має потрапляти на квіти. Їх можна затулити папером. На рослини з опушеними листочками (фіалки, глоксинії, пеларгонії) воду бризкати не можна, її розпилюють на значній відстані або залишають поряд миски з водою. Можна ставити ці рослини на піддони з гравієм, наповнені водою.

Особливо потребують обприскування рослини зі шкірястими і щільними листочками. Рослини з восковими листками (наприклад, хойя) не дуже вимогливі до обприскування. Зволожують листя з обох боків, доки вода почне стікати краплями. Тому розставляйте рослини на підвіконнях так, щоб у них були приблизно однакові вимоги до обприскування.

Якщо у вас старі вікна, не забувайте, що на підвіконні температура повітря буде нижчою, ніж у кімнаті. А висока вологість у поєднанні з холодом спричиняють розвиток гнилей.

Не потребують частого обприскування алое, каланхое, гібіскус, гастерія, олеандр, очиток, кактус, клівія, молочай, сансев’єрія, традесканція, хлорофітум та деякі інші.

«УЮТ» №2-7.01.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *