Не залишать слідів, боремося з прищами

боремося з прищами
Не залишать слідів, боремося з прищами

Багатьом підліткам під час статевого дозрівання (пубертатний період) дошкуляють прищі (вугрі, акне вулгаріс), особливо на обличчі. Але ці невеличкі нариви можуть з’являтися у будь-якому віці, передусім у людей із жирною шкірою і при незадовільному догляді за нею. Адже створюється поживне середовище для мікроорганізмів, яке призводить до закупорювання пор і сальних, потових протоків, унаслідок чого й утворюються прищі.

Засобів для боротьби з вуграми чимало.

Серед регулярних порад – додержання правил гігієни шкіри й відмова від самолікування, у першу чергу ніколи не видавлювати прищі. Найкращий шлях до чистої шкіри – допомога лікаря-дерматолога чи косметолога. Адже причинами появи вугрів можуть бути гормональний дисбаланс, внутрішні захворювання, а не лише шкірні. Лікар призначить відповідне лікування – як медикаментозне, так і фізіотерапевтичне. Має значення й дієтичне харчування – без жирної, гострої, копченої, смаженої їжі.

Ефективними бувають так звані аптечні «бовтанки», наприклад, суміш по 5 г саліцилової кислоти та левоміцетину і по 50 мл розчину борної кислоти та медичного спирту (етанолу).

Щоб після прищів не залишалися сліди, передусім рубці, можна уражені місця змащувати сумішшю лимонного соку навпіл зі сметаною чи дріжджами. Добре допомагає маска з натертого огірка, змішаного зі 1 ст. л. кефіру. Маску нанести на обличчя, тримати 20-30 хв.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *