Не зривайте пера з ріпчастої цибулі

Ті, хто люблять цибулю, знають напевно, що грядки з цибулею на перо і з цибулею на ріпку мають бути різними.

Ріпчаста цибуля

Тому що вони і підгодівлі повинні отримувати різні, і на грядці на зелень не можна використовувати пестициди. Тобто, продукція повинна бути екологічно чистою.

Там же, де росте цибуля на ріпку, можна проводити обприскування. Головне – припинити його за 30 днів до збору врожаю.

Але це не єдина причина, чому не можна використовувати грядку для отримання ріпки під зрізання зелені.

Є ще причини цього не робити:

  • обірвавши пера, ви отримаєте цибулини набагато меншого розміру, ніж хотіли б. Обриваючи перо, ви позбавляєте певну лусочку живлення, і вона або не росте зовсім, або висихає. У результаті – урожай дрібних цибулин;
  • опинившись під зрізанням, цибуля буде гнати більше зелені, відриваючи живлення від наливу головки. Значить, і цибуля буде значно дрібнішою;
  • обірвавши перо, ми отримаємо отвори до самої голівки. У них може проникати поливна або дощова вода і викликати загнивання цибулини. Цибулинки, що вижили, будуть дрібними і м’якими. Урожай буде погано зберігатися.

А що робити, якщо грядка всього одна? Тут треба знати, які пір’їни найбезпечніше зрізати. Зазвичай, це периферійні. Центральні чіпати не можна. Але на початку літа рвати зелень із цибулі на ріпку взагалі не можна. Зате, коли наближається урожай, то все більше пера можна відправити на кухню.

Тому головне – дотримуватися часу і правила збору пера, тож проблем із цибулею у вас не буде.

Якщо хочете зробити другу грядку під зелень, тоді садіть цибулю загущеним способом – для зелені це допустимо. Частіше підгодовуйте її аміачною селітрою чи сечовиною. Коли рослини виростуть до першого зрізання, замість неї можна провести проріджування рослин, залишивши їх на відстані 5 см у ряду. Міжряддя мають бути не менше 15-20 см.

Прискорити отримання раннього урожаю можна за допомогою укривного матеріалу – спанбонду чи плівки.

«Уют» №6-04.02.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *