Небезпечний апендикс

апендикс

Хто винен?

Фахівці не мають спільної думки про точні причини розвитку апендициту. Але групу ризику виділили. До неї належать люди, які хворіють на хронічну ангіну, запалення легень, затяжні застуди, захворювання шлунково-кишкового тракту, карієс. У результаті цих захворювань інфекції разом із кров’ю потрапляють в апендикс і провокують там запальний процес. Існує також стресова теорія. Вона ґрунтується на тому, що під час хвилювання у людини відбувається різке звуження кровоносних судин і це призводить до раптового знекровлення червоподібного відростка і розвитку його запалення. Певну роль відіграє характер харчування й особливості розташування відростка. Але найчастіше виникнення апендициту пояснюють засміченням з’єднання товстої кишки та червоподібного відростка, що часто стається при закрепах та хронічних колітах.

Як розпізнати?

Найчастіше апендицит трапляється у людей від 15 до 40 років. Однак хворіють і малі діти, і старші. Як більшість хвороб, апендицит буває гострим і хронічним. Але хронічна форма – доволі рідкісна. Найголовніша ознака апендициту – біль у животі. Насправді біль у животі може бути симптомом багатьох захворювань, і точний діагноз встановить лише лікар. Але апендицит має свої особливості. У більшості людей апендикс розташований, приблизно, на середині відстані між пупком та правою клубовою кісткою. У цьому місці при апендициті відчувається максимальний біль. Але якщо відросток розташований ближче до правого підребер’я, то біль буде проявлятися у цій ділянці. Буває, що апендикс спущений у нижню частину тазу, тоді у жінок апендицит легко сплутати із запаленням придатків, у чоловіків – сечового міхура. Деколи апендицит дає про себе знати болем у попереку. Це стається тоді, коли відросток повернутий до нирки. Тобто, локалізація болю може бути різна. Зазвичай біль виникає раптово, без явної причини. Деколи він не дуже сильний, але буває просто нестерпним. Крім того, апендицит супроводжується іншими симптомами – загальною слабкістю, погіршенням апетиту, може спостерігатися нудота, блювота, трохи підвищується температура.

Тільки операція

Лікувати апендицит інакше, ніж оперативним шляхом, неможливо. Запалення апендикса призводить до того, що припиняється його кровопостачання, і він швидко відмирає, його стінки стають тонкими, у них утворюються отвори, і гній, який там зібрався, потрапляє у черевну порожнину. Внаслідок цього людина може померти. Тобто, при гострому апендициті якнайшвидше потрібна операція. Сьогодні видалити запалений апендикс можна традиційним методом або малоінвазивним, лапароскопічним. Якщо операція минула без ускладнень, через тиждень людину виписують із лікарні. Але якщо стався перитоніт – запалення черевної порожнини, то операція складніша і триваліша, причому не завжди вдається врятувати пацієнта.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber