Нечесна гра з коефіцієнтом стажу

гра з коефіцієнтом стажу
Нечесна гра з коефіцієнтом стажу

«Погляд часу» №24-2019

Я вийшов на пенсію у жовтні 2017 року. Ви писали, що пенсію з 1 березня проіндексують тим, хто пішов на пенсію до 2018 року. Але мені її не перерахували. Чому так сталося? Обґрунтованої відповіді я в Пенсійному фонді не отримав.

Історія питання

Пенсію з 1 березня перерахували далеко не всім. Точніше сказати, перерахували майже всім, але реального збільшення дочекалися не всі. У ряді випадків є свої тонкощі. Схоже, що ваш випадок унікальний. Тут є нюанс, про який мало хто знає. Стосується це людей, що вийшли на пенсію у період із 1 жовтня по 31 грудня 2017 року. Як відомо, із 1 жовтня 2017 року Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» було внесено ряд змін, частина з яких прописана в останньому розділі – у Прикінцевих положеннях.

Зокрема, з 1 жовтня 2017 року всі раніше призначені пенсії були перераховані з пониженням коефіцієнта стажу: до перерахунку вартість оцінки одного року страхового стажу дорівнювала 1,35, а після перерахунку – 1. Тобто, всім, хто йшов на пенсію до зазначеної дати, коефіцієнт стажу додатково множився на 1,35 і потім підставлявся у формулу розрахунку самої пенсії. З 1 жовтня так робити перестали, тобто коефіцієнт стажу у всіх знизився. Однак для людей, що вийшли на пенсію у період із 1 жовтня по 31 грудня 2017 року чомусь залишили підвищений коефіцієнт 1,35. Уже зі зменшеним коефіцієнтом призначаються і всі пенсії, починаючи з 1 січня 2018 року.

Індексація з застереженнями

На сьогодні цю диспропорцію вирішили непомітно усунути. Про це є завуальований пункт (пункт 6) у Постанові Кабміну «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» № 124 від 20 лютого 2019 року. Там сказано, що при перерахунку пенсій із 1 березня потрібно застосовувати величину оцінки одного року страхового стажу, яка прописана у Законі на дату проведення перерахунку (ст. 25). На сьогодні це не 1,35, а 1. Тобто, при індексації пенсії тим, хто пішов на пенсію у жовтні-грудні 2017 року, з одного боку збільшили зарплату, а з іншого боку – зменшили коефіцієнт стажу. У результаті пенсія могла не збільшитися, а навіть зменшитися, тому її умовно перерахували і загальний розмір залишили минулим. Швидше за все, збільшення пенсії з 1 березня ви не відчули саме з цієї причини.

Схожа комбінація була пророблена з 1 жовтня 2017 року, коли коефіцієнт стажу урізали всім іншим.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *