Недоросла розсада краще, ніж переросла

Недоросла розсада
Недоросла розсада краще, ніж переросла

Перш за все, необхідно визначити, куди конкретно будете висаджувати розсаду. Якщо рослини спочатку плануєте висадити на теплі грядки, у парники чи теплиці чи ж вирощувати протягом усього періоду вегетації у захищеному ґрунті, то таку розсаду треба висаджувати раніше, щоб вона досягла оптимального віку до моменту пересадки з ящиків і горщиків під укриття.

Якщо це овочі з коротким рекомендованим віком розсади до її висадки на постійне місце (наприклад, огірки, кабачки, патисони, гарбузи), то має сенс відразу висівати насіння у захищений ґрунт, минаючи трудомісткий етап вирощування молодих сіянців у розсадних ящиках або горщиках. Якщо ж рослини передбачається відразу висаджувати на постійне місце у відкритому ґрунті, то насіння треба висівати пізніше, а для швидкого отримання перших плодів вибирати ультраранні, ранні і середньоранні сорти та гібриди.

Наступний показник для визначення дати посіву – характеристика сорту, тобто кількість днів від сходів до перших стиглих плодів. Зазвичай це вказується на пакетику з насінням. Наприклад, для ранніх сортів і гібридів помідорів це близько 100 днів. Щоб отримати урожай до першого липня, посів проводять за 100 днів – плюс тиждень від посіву до сходів і 3-5 днів на приживлюваність після висадки розсади, разом – 110 днів. Приблизний термін посіву – 10 березня. Якщо ж розсаду висаджують спочатку під плівкові укриття, а потім у відкритий ґрунт, тобто з двома пересаджуваннями, то у цьому випадку потрібно зарахувати ще приблизно 5 днів на додаткову пересадку. Крім того, іноді непогано додати 5 днів на випадок непередбачених, але повторюваних практично щороку погодних катаклізмів, під час яких рослини також зупиняються у рості.

Добре, якщо є можливість, висівати на розсаду насіння однієї і тієї ж культури, бажано одного й того ж сорту чи гібрида кількома партіями з інтервалом 5-10 днів. У цьому випадку ймовірність помилки значно зменшується, а також з’являється можливість для спостережень за подальшим ростом, розвитком і плодоношенням груп рослин, що виросли з посіяної у різні терміни розсади. Завжди слід пам’ятати: якщо розсада трохи не доросла, це у більшості випадків суттєво краще, ніж якщо вона незначно переросла. Тому невеликі відхилення від зазначених термінів для кожної культури допустимі тільки у бік більш пізніх дат і вкрай небажані у напрямку більш ранніх. Також слід зазначити, що переростання розсади найбільш небезпечне для помідорів, а найменш – для селери.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *