Непомітний руйнівник зору

Ризик розвитку глаукоми
Непомітний руйнівник зору

«Погляд часу» №17-2019

Підступність глаукоми полягає у тому, що найчастіше перебіг цього хронічного захворювання майже безсимптомний, а виявляють його здебільшого випадково, під час обстеження в офтальмолога.

Для захворювання характерне постійне чи періодичне підвищення внутрішньоочного тиску з розвитком типових дефектів у полі зору, зниженням гостроти зору на фоні дистрофічних змін у дренажній системі ока, блокадою шляхів відтоку внутрішньоочної рідини, а найгірше – відмирання зорового нерва, отже, сліпоти. Єдина можливість сповільнити розвиток глаукоми та зберегти зір – рання діагностика і правильне лікування.

Якщо пошкодження зорового нерва відбулося, його не можна відновити. Саме тому що раніше пацієнт потрапить до офтальмолога, який встановить діагноз і призначить необхідну терапію, то сприятливішим може бути прогноз.

Розвитку глаукоми сприяють спадковість, гіпертонічна хвороба, діабет. Якщо ви перебуваєте у групі ризику, найправильніше рішення – розпочати регулярні обстеження у лікаря-окуліста. Сучасні препарати для лікування глаукоми ефективні, тож дають змогу сповільнити прогресування захворювання і зберегти зір. Однак треба пам’ятати, що терапія глаукоми має довічний характер.

Серед явних симптомів – головний біль і біль в очах, їх утома. Таким явищам хворі, на жаль, не приділяють належної уваги, списують на загальний стан організму й вчасно не звертаються до лікаря. Тож процес втрати зору може тривати кілька років. І пацієнт помічає, що із зором «щось не так», запізно – коли практично осліп. Таку «повільну» форму глаукоми на ранніх стадіях можна діагностувати лише при офтальмологічному обстеженні. Інші форми зазвичай супроводжуються болем і значними порушеннями зору, зокрема, його періодичним затуманенням, появою ореолів навколо джерел світла, болем у надбрівній і скроневій ділянках. Можливий гострий напад – різке підвищення внутрішньоочного тиску, що може супроводжуватися нудотою і загальним погіршенням стану. Допомога має бути надана у найближчу добу, інакше є загроза сліпоти.

Ризик розвитку глаукоми значно зростає з віком. Тому після сорока років слід бути особливо пильним.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *