Неслухняний ламінат

«УЮТ» №14-2019
Ламінат має багато переваг, однак є й недолік: рівномірність покриття може порушуватись.
Одна з найчастіших причин здуття – відсутність зазорів для компенсації розширення між стіною та підлоговим покриттям. Залежно від виду ламінату зазор має бути 8-12 мм. Пояснюється це тим, що ламінат залежно від температури та рівня вологості у приміщенні може розширюватись. Якщо немає куди, панелі здуватимуться, впираючись у стіни.
Оскільки ламінат складається з тирси та деревної стружки й легко розбухає, вода, потрапивши всередину, спричиняє здуття.
Через низьку якість ламінату іноді його також доводиться замінювати.
Ще одна причина – неправильна підготовка підлоги. Якщо вона погано захищена від вологи, не підготовлена база під ламінат, панелі з часом можуть всотувати її та деформуватись. Не можна класти ламінат на старий паркет. Важливо також розстелити підкладку під ламінат.
Як усунути здуття? Якщо порушено технологію укладання, слід зняти всі плінтуси та знайти місце, де плити щільно прилягають до стіни. Ламінат у цьому місці акуратно обрізають на 1-2 см. Плінтуси встановлюють знову лише після того, як плити вирівняються.
Якщо причина здуття – вода, необхідно якомога швидше демонтувати пошкоджену панель. Під нею витирають вологу та замінюють зіпсовану новою. Добре, якщо залишилися запасні деталі. Роботи виконують акуратно, щоб не пошкодити сусідні елементи. Можливо, доведеться змінити підкладку під ламінат.
Купуйте лише якісні вологостійкі матеріали, дотримуйтеся правил монтажу, перед укладанням підготуйте підлогу. Миючи її, не допускайте потрапляння великої кількості вологи на ламінат, добре викручуйте ганчірку.
У продажу також є різноманітні герметики та поліролі. Підлогу з ламінату не можна мити засобами на основі аміаку й абразивів, та й інші мийні засоби не варто використовувати часто. Також слід пам’ятати, що ламінат –матеріал не дуже міцний, нестійкий до пошкоджень та подряпин, слідів від ніжок меблів, підборів тощо.