Нецензурна лексика у дітей: як реагувати батькам?

Давайте зізнаємося, у нас іноді проскакує нецензурне слівце. І тут, через пару днів, ваше чадо гордо видає це саме слово. Німа сцена. Особливо епічно це виглядає, якщо поруч знаходяться чужі люди… Тут уже не виправдатися «мовляв, ми сім’я пристойна…» Адже всім відомо, що, в першу чергу, дитина переймає манери батьків.

Нецензурна лексика у дітей

Тому що робити, якщо ви почули, як ваша дитина «підкріплює» свої думки міцними слівцями?

У першу чергу, варто контролювати свою промову, оскільки батьки – головний приклад у житті маленької людини. І часто дитина просто не розуміє значення цих слів, а просто намагається бути схожою на старших.

По-друге, не треба акцентувати на цьому увагу. І вже тим більше сміятися чи розчулюватися. Так дитина буде ще більше намагатися «розвеселити» вас. Лаяти теж не можна, оскільки зовсім маленький навіть і причину не зрозуміє, а ось на підсвідомості це може відкластися як безпідставне покарання.

Якщо дитині ще не виповнилося 3-4 років, то кращим способом буде пояснити, що «у нашій родині так не виражаються». І, звичайно, стежити за тим, як ви розмовляєте у присутності малюка.

Якщо дитині вже від 3 до 7 років, то нецензурних виразів вона могла нахапатися і в садочку. Варто подумати, чи достатньо часу приділяється її виховання в сім’ї.

Контролюйте свою реакцію, коли дитина дозволить собі мат при сторонніх, постарайтеся стримати емоції, а пізніше поясніть їй, що це виглядало непристойно, нерозумно і дуже засмутило і вас, і гостей.

Але іноді малюк просто не знає, як висловлювати злість, тому намагається, знову ж таки, наслідувати дорослих.

І тут важливо поговорити і постаратися дізнатися:

  • що її так злить?
  • чого вона домагається в кожній ситуації, використовуючи нецензурні слова.

Імовірно, що дитина не знайде причин своєї поведінки, а батькам важливо показати свою зацікавленість, висловити підтримку і запропонувати альтернативне рішення негативній ситуації у житті малюка.

Читайте також: Про причини дитячої брехні

«УЮТ» №27-2.07.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *