Невідомі факти про Другу світову

Прапор Перемоги

Про два дні Перемоги

Як відомо, День Перемоги в Європі святкують 8 травня, а в пострадянських країнах – 9 травня. Різні дати пояснюються різницею у часових поясах. Справа у тому, що акт про беззастережну капітуляцію Німеччини був підписаний 8 травня о 22.43 за центрально-європейським часом. А за московським часом це сталося о 0.43. Крім того, саме 9 травня радянськими військами було розгромлене останнє велике угруповання гітлерівців і звільнена Прага.

Про нагороди і героїв

Орденами і медалями було нагороджено близько 2,5 млн українців, що служили у Червоній Армії. Звання Героя Радянського Союзу були удостоєні 2072 українця. Серед них 32 людини стали двічі Героями, а один – легендарний льотчик-винищувач Іван Кожедуб – тричі Героєм. Серед чотирьох повних кавалерів ордена Слави та одночасно Героїв Радянського Союзу – двоє українців: льотчик Іван Драченко і морський піхотинець Павло Дубинда.

Крім того, вищою військовою нагородою США – Медаллю пошани – були нагороджені шестеро українців, які воювали проти нацизму у рядах американської армії. Це Сильвестр Антолак, Ніколас Орешко, Едвард Москала, Ентоні Кротяк, Джон Дутко і Джозеф Садовський.


Про прапор над Рейхстагом

За свідченням істориків, усього над Рейхстагом під час взяття Берліна було піднято не менше сорока прапорів. Який із них був поставлений першим – точно невідомо. Всесвітню популярність мав лише один – штурмовий прапор 150-ї Ідрицької стрілецької дивізії, який встановили на даху Рейхстагу червоноармійці Олексій Берест, Михайло Єгоров і Мелітон Кантарія.

До речі, спочатку планувалося, що Прапором Перемоги стане зовсім інший прапор, спеціально для цієї мети зшитий на Московській фабриці рядково-вишивальних виробів. Однак, із невідомих причин, цей прапор так і не був відправлений на фронт.

Сергій Іщенко

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber