Неймовірні явища природи

Давним-давно людина, не розуміючи походження певних явищ, наділяла природу магічними властивостями. Грози, урагани, зливи навіювали страх, розпалювали уяву та викликали нестримне бажання пояснити їх виникнення. Багато дивного, незвіданого і незрозумілого людині залишається в природі і досі.

Тож давай подивимось, які природні несподіванки вражають людей у різних куточках світу!

Полярне сяйво

Полярне сяйво

Полярне сяйво, безумовно, має дивовижний вигляд. Колись люди вірили, що сяйво – це танець богів. Вчені ж запевняють, що воно виникає від взаємодії заряджених частинок Сонця із магнітним полем Землі. Найбільш чіткі та мальовничі картини сяйва можна спостерігати з Лапландії та Північної Скандинавії.

Міраж

Ти вже, мабуть, здогадався, що зображення на горизонті – це зовсім не річка і не озеро, а всього лише оптичний обман зору! Міражі – наслідок спекотного клімату.

Вогняні кулі

Кульова блискавка

Природа цього загадкового явища досі не вивчена. Колись такі блискавки називали «вогняними кулями». Вони з’являлися у будинках і навіть у літаках, уявляєш? Їх поведінка непередбачувана: яскраво-червоні чи жовтогарячі кулі просочуються крізь найменші щілини у стінах або склі. Ці блискавки то завмирають у повітрі і зникають, то несуться кудись зі швидкістю 8-10 м/с.

Унікальні сліди

Це унікальне явище можна побачити на дні сухого озера Рейстрек-Плайя в Долині Смерті (США, штат Каліфорнія). Рухаючись у різних напрямах, а іноді ще й перевертаючись, камені залишають за собою сліди протяжністю в десятки кілометрів.

Веселка

Іноді після дощу, коли повітря насичене вологою і світить сонце, погляд зачаровує небесна красуня-веселка. А ти знаєш, що послідовність кольорів у будь-якій веселці завжди однакова? Червоний, помаранчевий, жовтий, зелений, блакитний, синій і фіолетовий.

Метеоритний «дощ»

Таке неймовірне видовище відкривається перед нами, коли згорають метеорити, проходячи крізь атмосферу Землі. Цікаво, що завдяки космічному пилу та залишкам метеоритів маса Землі щороку збільшується на 5 млн тонн.

Вогні святого Ельма

Вогні святого Ельма

Це явище вперше помітили моряки – під час грози чи бурі на щоглах з’являлися яскраві кулі світла. Вогні святого Ельма здатні пошкодити електричні та радіопристрої.

Ефект Глорії

Запаливши вогнище високо в горах, ти можеш побачити вражаючий ефект Глорії. На низьких хмарах з’явиться твоя тінь з яскравим ореолом навколо голови.

Блакитний місяць

Це фантастичне явище виникає під час високої задимленості чи вологості повітря. Так жителі Канади під час лісових пожеж спостерігали блакитний місяць протягом тижня.

Вогняна райдуга

Вогняна райдуга

Вогняна райдуга утворюється вкрай рідко. Вона виникає, коли Сонце піднімається вище 58 °С над горизонтом, та на небі є перисті хмари. Їхні кристали переломлюють сонячні промені, і з’являється веселка, дуже схожа на справжнє вогнище!

«Задавака»  №15-5.08.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *