Незвичайні способи застосування лимона

Лимони

Видалення сальних плям. Жирний наліт на каструлях? Зарослі жиром варильні конфорки? Спробуйте використовувати половинки лимона, перш ніж вдаватися до допомоги токсичних чистячих засобів. Насипте трохи солі (для абразії) на половинку лимона і потріть нею засмальцьовану пляму, потім протріть поверхню ганчіркою.

Чистка чайника чи кавоварки. Для видалення накипу, що утворився у чайнику, наповніть його водою, додайте жменю дрібно порізаної лимонної цедри і поставте все це на вогонь. Після закипання дайте чайнику з цією рідиною постояти годину, вилийте рідину і добре промийте чайник. Для очищення кавоварки необхідно покласти у неї лід, сіль і лимонну цедру, гарненько потрясти все це 1-2 хв., витрусити і промити кавоварку. Усе заблищить!

Очищення мікрохвильової печі. Перш ніж узяти до рук хімічний засіб для чищення, спробуйте це: додайте лимонної цедри у посуд для мікрохвильової печі, наполовину заповнену водою. Увімкніть піч на повну потужність на 5 хв., дозвольте воді закипіти, а пару сконденсуватися на стінках мікрохвильовки. Потім просто вийміть посуд і витріть увесь цей бруд вологою ганчіркою.

Полірування хромованих поверхонь. Мінеральний осад на хромованому водопровідному крані, легко видаляється за допомогою лимона. Потріть таку поверхню віджатою половинкою лимона, промийте і злегка відполіруйте м’якою тканиною.

Полірування мідних поверхонь. Половинка лимона, занурена у сіль або харчову соду, може бути використана для очищення й освіження посуду з міді, латуні та нержавіючої сталі. Такою половинкою лимона необхідно потерти забруднене місце і залишити на 5 хв. Потім посуд варто промити теплою водою і відполірувати насухо.

Чистка раковини з нержавіючої сталі. Використовуйте той же метод, що і для очищення хромованих поверхонь.

Відлякування комах. Наріжте лимон і покладіть скибочки на поріг, підвіконня, поблизу тріщин і дірок, через які непрохані гості у вигляді мурах та інших шкідливих комах можуть проникнути у ваше житло.

Виготовлення ароматизованого зволожувача повітря. Якщо взимку повітря у вашій оселі висушене опаленням, на допомогу знову ж прийде лимон. Наповніть посуд водою, покладіть у воду лимонну цедру і поставте на плиту. Після закипання зробіть вогонь мінімальним і залиште так на деякий час. Повітря зволожиться і наповниться свіжим ароматом.

«Погляд часу» №47-2019

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *