Ні совісті, немає, ні доньки

Ні совісті немає ні доньки
Ні совісті, немає, ні доньки

«Погляд часу» №23-2019

Катерина була єдиною донькою в сім’ї. Батьки ходили біля неї, наче біля розбитого яйця. І те Катрусі, й се Катрусі. Катруся – найгарніша дівчина в селі. А розумна яка! А талановита! Голосок – мов у соловейка… Зрозуміло, що й хлопця біля своєї дочки батьки хотіли бачити особливого.

І доля подарувала їй зустріч саме з таким. Віталій уперше побачив Катю у Будинку культури на репетиції до Дня закоханих. Він проводжав сестру Віку, а Катерина теж так туди поспішала, що зламала підбор. Повертатися додому було ніколи, тож Віталій, не роздумуючи, взяв Катю на руки і приніс, наче принцесу, до клубу на репетицію. Відтоді й зав’язалися їхні стосунки.

Дівчина щиро покохала Віталія за доброту й турботливість. Відчувала, що він готовий заради неї гори звернути. І хлопець, котрий пережив нещасливе кохання, за останні п’ять років не відчував нічого подібного. Уперше в житті він попросив дівчину познайомити його з батьками. Оскільки й вона вже не уявляла свого життя без нього, то вирішила поговорити про це з мамою.

Галина Сергіївна відразу поцікавилася матеріальним статусом сім’ї Віталія.

– Він хороший хлопець, – відповіла Катя, – турботливий, любить мене. Майбутній юрист.

– А батьки де працюють? – доскіпувалася мама. – Знатні люди чи такі собі?

– Мама вчителює в райцентрі, – відповіла Катя. – Тато з ними не живе…

– На тобі маєш! – сплеснула руками жінка. – І нащо він тобі такий? Які в тебе з ним перспективи?

– Мамо, ми любимо одне одного, – мовила дочка. – Про які перспективи ти говориш?

– Доню, думати треба не серцем, а головою, – різко відрубала матір і додала. – Я тобі поганого не пораджу.

Батько, котрий саме увійшов до кімнати під час розмови дружини з донькою, швидко вловив, про що йдеться, і тільки схвально кивнув головою на підтримку матері.

Іваненки були впевнені, що дочка дослухається до їхніх слів і розірве стосунки з хлопцем. Але Катя справді не могла уявити свого життя без Віталія. Вона розчинялася у його погляді, танула від його цілунків, усміхалася при згадці про нього. Тож, незважаючи на заборону батьків, продовжувала зустрічатися з коханим.

Галина Сергіївна почала залякувати доньку. Погрожувала, що через неї Віталій матиме неабиякі проблеми. Проте Катя не зважала на все це. Допоки її не приголомшила страшна звістка: Віталій потрапив до реанімації внаслідок побиття.

Поки хлопець перебував у важкому стані, Катерина не відходила від дверей палати. Згодом він опритомнів, але медики сказали, що довіку не зможе стати на ноги – залишиться інвалідом.

Коли Катині батьки довідалися про це, то не тямили себе від радості. Були певні: тепер дочка відмовиться від хлопця-інваліда. Та їхні сподівання були марними. Катя не покинула коханого, хоч як він її просив.

– Як можна відмовитися від того, без чого не можеш дихати? – казала Катя, погладжуючи руку Віталія. – Я ж просто помру без тебе.

Але мамина фраза «Вибирай: ми – твоя рідна кров, або той покидьок!» змусила Катю вибрати. Серце стиснулося від болю. Не вірилося, що її батьки можуть бути настільки жорстокими.

– Невже у вас немає ні крихти совісті? – плакала дівчина. – Це ж ви зробили зі здорової людини інваліда! Це ви калічите моє життя, додаєте мені страждань.

– Іди геть! – зі сталевими нотками у голосі мовив батько і показав на двері.

– У нас немає більше доньки, – байдуже додала мати.

Зібравши найнеобхідніші речі, Катерина пішла до Віталія. У стресовому стані, зі сльозами на очах, вона не знала, як мама коханого прийме її.

Проте тривожні думки дівчини розвіялися, бо в домі Віталія її зустріли його мама і тато, котрий приїхав із Києва, де мешкав. Тривалий час перебував за кордоном у справах, а щойно повернувся – примчав. З’ясувалося, він ніколи не поривав зв’язків із сім’єю. Просто Віталій про це не говорив Каті.

Семен Дмитрович обіймав у столиці високу посаду, заробляв чималі гроші, мав ошатний будинок, дорогі автівки. Після розлучення з дружиною пропонував синові переїхати до нього, але Віталій вирішив залишитися з матір’ю, бо ж розумів, що вона як ніколи потребує підтримки і мужнього чоловічого плеча.

Хлопець був так вихований, що матеріальні статки займали у його житті далеко не перше місце. І дівчину він мріяв знайти собі таку, яка покохала б його не за батьківські мільйони, будинок у столиці й життя «в шоколаді». Тим паче, що вже мав негативний досвід у цьому: попередня кохана розбила йому серце і скалічила душу. Віталій мріяв, аби його покохали не за щось, а просто так. І Катерина стала єдиною дівчиною, котра пройшла випробування, адже і їй потрібні були щирі почуття.

Семен Дмитрович умовив сина і Катю переїхати до Києва хоча б на період реабілітації. Аби не сидіти в батька коханого на шиї, дівчина знайшла собі підробіток, хоча в цьому не було жодної потреби. Згодом Семен Дмитрович підшукав Каті хорошу роботу за спеціальністю.

Оточений підтримкою і турботою рідних, Віталій швидко одужував і почав підводитися з інвалідного візка. Спершу заново вчився ходити, наче дитина, але незадовго вже твердо стояв на ногах. Батько і його влаштував на роботу. А за кілька місяців після цього Катя довідалася, що вагітна.

Весілля справили у тісному колі. Про батьків Катерина й не згадувала, поки вони самі про себе не нагадали. Спонукало їх до цього лихо – згорів будинок і все, що в ньому було. Подружжя Іваненків опинилося на вулиці.

Дізнавшись адресу дочки, мама з батьком написали їй листа, в якому просили вибачення і матеріальної підтримки. На мить із пам’яті Каті виринула жахлива картина: реанімація, інвалідний візок, страждання Віталія через сильний біль. А ще – вбивчі слова найрідніших людей, що розривали душу. І це тоді, коли вона, їхня єдина донька, так потребувала підтримки і доброго співчутливого слова. Усе це закарбувалося у серці Катерини.

«Хто б міг уявити, що мої батьки проситимуть допомоги в дружини інваліда», – подумала Катя, вкладаючи до великого конверта чималу суму грошей.

Валентина Д.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *