Нічні судоми ніг: головні причини

Нічні судоми ніг
Нічні судоми ніг: головні причини

Нічні судоми ніг – явище неприємне, що виникає раптово і супроводжується сильним болем в області литок. Причин виникнення м’язових спазмів безліч, починаючи з незручної пози під час сну, дефіциту магнію і наслідком таких захворювань може бути варикоз та діабет.

Нічні судоми ніг можна розділити на одноразові і ті, що носять хронічний характер. У першому випадку м’язові болі можуть викликати незручна поза під час сну, переохолодження чи сильна втома. Періодичні судоми найчастіше сигналізують про початок захворювання. Варто якомога швидше звернутися до лікаря і провести обстеження організму. Причинами судом ніг бувають приховані травми, варикоз, неврологічні захворювання, запальні процеси. Також вони часто супроводжують початкову стадію цукрового діабету. Для виявлення справжньої причини нічних судом ніг варто пройти обстеження у флеболога, невролога та ендокринолога. Однак насамперед варто звернутися до терапевта для здачі основних аналізів.

Також серед основних причин – нестача магнію в організмі. Дефіцит може виникнути під час вагітності, тривалого стресу, під час прийому медичних препаратів або в разі дотримання білкової дієти. Порятунком стануть вітамінні комплекси і спеціалізовані препарати з умістом магнію. Також варто ввести у свій раціон коріандр, петрушку, кріп і базилік. Зелень містить у 100 г близько 700 мг магнію, а це подвійна добова доза дорослої людини. Багаті магнієм авокадо, квасоля і сочевиця. У 100 г темного гіркого шоколаду міститься 200 мг магнію. Основне призначення магнію – допомога у засвоєнні організмом кальцію, тому заповнювати його нестачу варто одночасно з прийомом кальцієвих препаратів. Також магній впливає на роботу мозку, знижує високий кров’яний тиск і сприяє виведенню каменів із жовчного міхура.

Прийоми, що допоможуть зняти неприємні симптоми

Під час судом рекомендується встати на п’ятку ноги, у якій виникли болі. Руками варто помасажувати напружену ділянку м’язів. Якщо після проходження судом біль у м’язі залишився, необхідно забинтувати еластичним бинтом усю ногу, від ступні до коліна.

Крім прийому медичних препаратів, що містять кальцій і магній, варто звернути увагу на правильність свого харчування. Відмінним стане зарядка. До профілактики нічних судом відносяться контрастні ванночки, масаж, вовняні шкарпетки на час сну. Якщо ваш робочий день влаштований таким чином, що більшу частину часу ви проводите стоячи, варто задуматися про зміну роботи. Нічні судоми у цьому випадку є симптомом початку такого захворювання, як варикозне розширення вен.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.