Німіють пальці рук

Німіють пальці рук
Німіють пальці рук

Підкажіть, які засоби народної медицини ефективні при онімінні пальців рук?

К. А. Мозуль, м. Нікополь

Найчастіше причиною тимчасового оніміння є тісний одяг або положення тіла, при якому руки знаходяться вище рівня серця. Якщо при видаленні провокуючого фактора оніміння проходить, то можна не хвилюватися. У тому випадку, якщо пальці німіють регулярно, потрібно звернутися до лікаря, який допоможе призначити правильне лікування.

Оніміння рук викликає шийний остеохондроз, утворення міжхребцевої грижі, дегенерація міжхребцевих дисків і суглобів, розростання зв’язок. У людей старше 45 років цей симптом може свідчити про початок атеросклерозу судин рук.

Пальці часто німіють при синдромі зап’ястного каналу. Цим страждають ті, хто працює за комп’ютером, а також скрипалі, столяри, швачки, доярки й інші люди, які довгий час проводять кистю одноманітні рухи. Уникнути неприємних наслідків можна, періодично роблячи перерви у роботі та виконуючи нескладні вправи.

Оніміння може бути пов’язане з остеохондрозом. У цьому випадку необхідно більше рухатися, частіше крутити головою, повертати, нахиляти її в сторони і вниз (тільки не назад). Корисно також опускати плечі, щоб зменшити здавлювання шийного відділу, робити легкий масаж шиї і надпліччя.

До речі, люди, які страждають на захворювання серця, помічають оніміння мізинця і безіменного пальця лівої руки, особливо у нічний час.

А оніміння великих пальців свідчить про слабкість дихальної системи.

Якщо у кінці зими чи у перші весняні дні почали німіти кінчики пальців обох рук, то це, швидше за все, говорить про нестачу вітаміну А й вітамінів групи В. При онімінні пальців корисні 30-хвилинні ванночки для рук. Для цього беруть по 1 ст. л. шавлії, м’яти, листя волоського горіха, берези та лопуха великого, заливають окропом до стану густої кашки і додають 5-6 ст. л. солі.

Ефективним засобом вважаються медові компреси (медом змащують пальці й обертають тканиною) та втирання кілька разів на день у пальці таку суміш: 100 г чорного меленого перцю заливають 1 л олії, ставлять на невеликий вогонь і проварюють 0,5 год.

Кажуть, що допомагає позбутися від оніміння вовняна нитка. Її зав’язують на зап’ясті та носять, поки стане краще.

Допомагають полегшити стан контрастні ванни. В одну миску наливають холодну, а в іншу гарячу воду й опускають у них руки поперемінно з інтервалом у декілька хвилин.

Хороший результат дає втирання у кисті та пальці суміші, приготовленої з 1 л холодної води, 50 мл нашатирного і 10 мл камфорного спирту.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *