Ніщо так добре не лікує грип, як… температура!

Ніщо так добре не лікує грип, як… температура
Ніщо так добре не лікує грип, як… температура!

Лікар радить припинити «годувати» аптеки. Витрачати сотні гривень на ліки немає сенсу. Організм сам справиться з вірусом.

Грип наступає! Епідемію оголосили вже у п’яти областях. До Луганської, Харківської та Дніпропетровської областей, у яких епідпоріг було перевищено минулого тижня, приєдналися Чернівецька і Запорізька. Продовжує зростати захворюваність у Києві. За тиждень на грип перехворіло понад 230 тис. осіб, із них майже 70 % – діти віком до 17 років. Найменша кількість хворих – у Закарпатській області.

Найбільш ефективний захист від небезпечних штамів вірусу грипу, які циркулюють у цьому епідсезоні, – A H1N1 (“Каліфорнія”) і A H3N2 (“Гонконг”), забезпечує вакцина. Щеплення варто було зробити у жовтні-листопаді, однак і зараз це ще не пізно зробити. Імунітет сформується протягом двох тижнів (деякі лікарі не на диктофон зізнаються, що через місяць). Протягом цього часу бажано не контактувати із хворими, частіше мити руки з милом, не торкатися обличчя, уникати місць скупчення людей, одягатися відповідно до погоди (цих правил варто дотримуватися також щепленим – вакцина не захищає від грипу, але захищає від його ускладнень).

Якщо бачите людину з ознаками ГРВЗ, відійдіть на відстань 2 метрів. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом. На фоні ослабленого імунітету (а у зимовий період такий має більшість) злягти можна вже через кілька годин після інфікування.

Що робити, якщо уникнути хвороби не вдалося?

Антибіотики, противірусні препарати, імуномодулятори, сиропи від кашлю, комбіновані засоби від застуди, вітаміни та рослинні лікарські засоби МОЗ приймати не рекомендує і навіть розіслало листи до місцевих управлінь охорони здоров’я з вимогою припинити лікарям нав’язувати пацієнтам непотрібні ліки. Лікар-інфекціоніст вищої категорії Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Ігор Гайдук радить припинити “годувати” фармацевтичний бізнес: “Ніщо грип не лікує так добре, як… температура. Гарячка активує кожну ланку імунної відповіді. Звісно, фармацевтичний бізнес буде переконувати вас через рекламу і лікарів, які співпрацюють із представниками фірм-виробників, що без медикаментів не одужаєте. Це – вдала маніпуляція на наших страхах”.

Радить багато пити (рідина має бути теплою). Напої повинні бути підсолодженими. Діти охоче питимуть кока-колу, розведену теплою водою у пропорції 1 : 1, або чай із розчином глюкози.

На думку лікаря, обійми та лагідні слова –
набагато ефективніші при грипі,
ніж розрекламовані противірусні препарати.

“При температурі +38-39 °C і вище застосовуйте фізіологічні методи (за умови, що кінцівки теплі, а шкіра – рожева). Такі процедури дають швидкий ефект, не викликають ускладнень, їх можна повторювати декілька разів на добу, якщо температура буде знову підвищуватися, – запевняє фахівець. – Роздягніть хворого, обдуйте віялом (у кімнаті має бути комфортна температура). Волосяну частину голови рясно змочуйте теплою водою (температура +32-35 °C). Після висихання – повторіть. За 2-3 рази температура тіла знизиться щонайменше на 0,5 °С. Перегрітий мозок набрякає, збільшується у розмірах – через те виникає головний біль, можуть початися судоми. Така процедура дозволить охолодити голову. Тіло обтирайте губкою, змоченою теплою водою. Вода буде випаровуватися з поверхні тіла і так само, як піт, буде його охолоджувати. Ніжне тертя губкою сприяє розширенню судин і посиленню тепловіддачі. Можна прийняти теплий душ (5−10 хв.). Рушником не витирайтеся – нехай обсохне, як на пляжі. Після такої процедури температура тіла знизиться на 10 °C. Не використовуйте холодну воду, розчини спирту чи оцту, оскільки швидке випаровування і швидке охолодження шкіри може спровокувати рефлекторний спазм судин і припинення тепловіддачі”.

“Якщо кінцівки холодні, а шкіра – бліда, це означає, що температура буде й надалі підніматися. Необхідно застосувати судинорозширювальні засоби. Найкраще – папаверин. Якщо температура піднялася до +39 °С і вище, прийміть парацетамол чи ібуфен. Якщо протягом години кінцівки не потепліли, а температура продовжує підніматися, повільно введіть 1 мл дексаметазону внутрішньом’язово (доза не залежить від віку) та викличте швидку чи зверніться до лікаря. Якщо температура +39 °C і вище тримається довше доби, необхідно здати кров і сечу на аналізи”, – наголошує Ігор Гайдук.

Наталія Дружбляк

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *